Fortnite hráči si prostredníctvom monumentu pripomínajú Chadwicka Bosemana

Odoberaj novinky cez  Google News
Fornite - Minument venovaný Chadwickovi Bosemanovi alias Black Pantherovi
Zdroj: Fortnite a Spawn.sk

Len nedávno vo Fortnite začala nová sezóna, súčasťou ktorej bolo aj pridanie nových postáv z Marvel Universe. V rámci príbehu druhej kapitoly bol do hry pridaný aj obrovský monument Black Panthera, ktorý teraz slúži ako pietne miesto. Upozornil na to portál GameByte.

Len 43-ročný Chadwick Boseman zomrel ešte v piatok 28. augusta po štvorročnom boji s rakovinou hrubého čreva. Bol to práve on, kto v MCU filmoch stvárnil kráľa Wakandy – T´Challa. Monument bol do Fortnite plánovaný ako súčasť príbehu, ale osud to zariadil inak.

Každý, kto si chce aj takýmto spôsobom uctiť zosnulého herca, môže tak urobiť na vrchole kopca západne od Misty Meadows. „Rovnako ako zvyšok sveta, aj my sme boli veľmi smutní, keď sme sa dozvedeli o smrti Chadwicka,“ uviedol Epic Games.

Podľa užívateľa HYPEX, ktorý už niekoľkokrát úspešne leakoval prichádzajúce novinky do hry, je na ceste aj tzv. „skin“ Black Panthera. Hráči navrhujú, že ak sa tak stane, mal by sa celý výťažok venovať na charitu.

Krátko po Chadwickovej smrti totiž na povrch vyplávala informácia, že herec pred pár týždňami finančne podporil niekoľko organizácií, ktoré pomáhali ľuďom tmavej farby pleti v boji so zákerným koronavírusom.

Wakanda Forever