Forspoken príde v roku 2022, nateraz nám musí stačiť gameplay

Odoberaj novinky cez  Google News
Forspoken sa ukázal cez gameplay zábery
Zdroj: youtube.com

Mysterious Square Enix a Luminous Productions ukázali cez nové gameplay zábery ich akčné RPG Forspoken. V rámci včerajšej prezentácie sme sa dozvedeli trochu viac o samotnom svete svete a hrateľnosti. Hra vyjde na jar 2022.

Nový trailer na hru Forspoken, ktorý bol odhalený na včerajšej akcii PlayStation Showcase, nám predstavuje vedúcu postavu Frey pri vstupe do nádherného (ale nebezpečného) sveta Athia. Podľa príspevku z blogu PlayStation je: „Frey bezradná, odvážna, ale pouličná inteligentná mladá žena. Tá napriek drsnej výchove v New Yorku vytrvala. Jej život sa teraz, keď má už 21 rokov, v skutočnosti neuľahčí. Do jej života vstúpi neočakávaná odbočka, keď sa magicky prenesie do krajiny Athia. V nej sú fantázie a nočné mory zrazu veľmi skutočné.“

Ako Frey, ktorej hlas prepožičala hviezda Charlieho anjelov, Ella Balinska, hráči využijú magické schopnosti na porazenie príšer v celej krajine. Tie použijú na boj s Tantasmi, „deštruktívnymi a pokrútenými všemocnými matriarchami, ktorí majú vládu nad Athiou“.

Zvučné mená na viacerých postoch

Okrem Balinskej zaznejú vo Forspoken aj hlasy Jonathana Cakeho ako Freyinej spoločníčky, či ďalšie viac či menej známe mená. Forspoken bol oznámený ako projekt Athia v roku 2020. Následne mu bol v marci udelený formálny názov.

Square Enix dúfa, že urobí dojem, pričom jeho stanoveným cieľom je zahrnúť vizuály najvyššej kvality zo všetkých doterajších hier v otvorenom svete. Forspoken bude tiež exkluzívny pre konzolou PS5, a to najmenej 2 roky.

Na blogu PlayStation je tiež uvedené, že medzi autorov tímu Forspoken patrí bývalá riaditeľka Uncharted, Amy Hennig a Todd Stashwick. Hennig a Stashwick predtým napísali hru Star Wars pre EA a Visceral.

Súčasťou spisovateľského tímu je aj spisovateľ Rogue: One: Star Wars Story, Gary Whitta a Allison Rymer, ktorá je známa predovšetkým z práce na Shadowhunters. Kvalita okolo Forspoken, ktorý sa už dočkal aj gameplay záberov, je celkom neúprosná a očividne ponúkne kvalitný príbeh.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.