Final Fantasy XIV predstavil nový datadisk do hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Final Fantasy XIV
Zdroj: gamespot.com

Square Enix predstavil pripravovanú expanziu pre hru Final Fantasy XIV s názvom Endwalker. Okrem toho však bolo oznámené, že hra prichádza aj na PS5. Titul by mal vyjsť teda na PC, PS4, PS5. Práve v tomto rozšírení by sme sa mali dočkať vyvrcholenia príbehu Hydaelyn a Zodiark.

V expanzii Warriors of Light narazia na veľkú katastrofu, keď cestujú na ďaleké končiny Hydaelynu a na Mesiac. Týmto sa príbehový kruh začínajúcim filmom A Realm Reborn uzavrie. Endwalker však pripravuje aj pôdu pre nové dobrodružstva.

Rozšírenie Endwalker debutovalo počas showcase Final Fantasy XIV, producentom a režisérom Naoki Yoshidom. Nová expanzia zo sebou prináša niekoľko nových povolaní, zvýšený limit úrovni, nové oblasti, aktualizáciu bojového systému, nové výzvy a suroviny. To však zďaleka nie je všetko. Dočkáme sa aj noviniek ako nový kmeň, hrozby, dungy a okrem iného aj extrémne náročný raid.

Yoshida počas Showcase tiež odhalil pripravovanú verziu pre PS5, ktorá má byť uvedená do otvorenej beta verzie 13. apríla. Verzia pre PlayStation 5 bude obsahovať množstvo vylepšení z PS4 verzie. Samozrejmosťou sú vyššie snímky za sekundu, rýchlejší čas načítania, podpora rozlíšenia 4K a iné. Majitelia systému PS4, ktorí túto hru majú, si budú môcť zahrať betu na PS5 hneď na začiatku beta testovania a bez ďalších nákladov.

Plná verzia hry Final Fantasy XIV Endwalker bude k dispozícii na PS5 po ukončení otvorenej bety. To by teda mohlo byť ešte koncom apríla. Ďalšie informácie o Endwalker sa dozviete počas Final Fantasy XIV Digital Fan Festival, ktorý je naplánovaný na 14. – 15. mája. Informácie priniesol portál GameSpot.