Final Fantasy VII Remake si na PS5 kúpite za “next-gen” cenu

Odoberaj novinky cez  Google News
Remake Final Fantasy 7 aj na PC
Zdroj: square-enix-games.com

V septembri minulého roka bolo jasné, že niektoré hry primárne vytvorené pre nové konzoly PS5 a Xbox Series X a S budú mať zvýšenú cenu. Bolo len otázkou času, kedy sa z tejto ceny stane štandard a pomaly ale isto sa budú dvíhať ceny všetkých hier. Jednou z nich je aj remake Final Fantasy VII. Ten si na konzolu PS5 kúpite so zvýšenou, takzvanou “next-gen” cenou. Oficiálne sa táto verzia bude volať Final Fantasy VII Remake Intergrade.

Fanúšikovia sa na to, ako bude remake Final Fantasy VII vyzerať na PS5, pozrieť počas nedávnej prezentácie State of Play. Tú sme vám zhrnuli v tomto článku, takže ak vám niečo ušlo, nájdete to pekne všetko na jednom mieste. Vývojári sa nám zdôverili aj s rozdielmi, ktoré môžu hráči očakávať medzi verziou pre PS4 a PS5. Čo sme však nevedeli, až do dnes, je cena, za akú sa bude hra pre PS5 predávať.

Samostatná digitálna aj fyzická verzia hry Final Fantasy VII Remake Intergrade sa bude predávať za cenu 69,99 dolárov. Nová epizóda Yuffie, ktorá bola predstavená na State of Play, bude súčasťou tohto balíka. Pre tých, ktorí chcú niečo navyše, je pripravená aj Deluxe edícia hry. V nej dostanete rôzne bonusy ako digitálny artbook a mini soundtrack. Špeciálny bonus dostanete aj v prípade, že si hru predobjednáte cez PlayStation Store. Cena Deluxe edície je stanovená na 89,99 dolárov.

Aj keď nie všetky hry vydané na PlayStation 5 a Xbox Series X budú automaticky drahšie, je na mieste očakávať, že sa čoskoro z tejto ceny stane štandard. Minimálne pre AAA next-gen hry. Čo si o dvíhaní cien za hry pre konzoly novej generácie myslíte vy?