Final Fantasy 7 Remake by mohol vyjsť na PC a PS5

Odoberaj novinky cez  Google News
Remake Final Fantasy 7 aj na PC
Zdroj: square-enix-games.com

Nové, no zatiaľ nepotvrdené informácie hovoria o tom, že populárny remake hry Final Fantasy 7 by sme si mohli zahrať aj na platformách PC a PS5. Hra vyšla v roku 2020 a bola jedným z veľkých prekvapení na konferencii E3. Ako sa dalo čakať, po jej vydaní sa z nej okamžite stala jedna z najväčších hier na platformu PS4. Teraz by sa ňou mohla stať aj na iných platformách.

V apríli ubehne rok od vydania hry

S informáciou prišiel známy informátor KatharsisT. Ten tvrdí, že Square Enix oznámi remake Final Fantasy 7 na nové platformy ešte v tomto roku, možno už čoskoro. Podľa jeho slov by najskôr mala vyjsť PS5 verzia, čo je logické. Bolo dlhodobo očakávané, že tento remake je len časovou exkluzivitou pre konzolu PS4. KatharsisT sa nezmienil o tom, žeby hra mala vyjsť aj na iné konzoly než PlayStation.

Keďže remake Final Fantasy 7 nemal byť nikdy výhradnou exkluzivitou pre PS4, nie je až takým prekvapením, že sa možno chystá vydanie aj na PC. Vydanie na PS5 je viac-menej jasné. V apríli tohto roku ubehne jeden rok od vydania hry a časové exkluzivity približne toľko trvajú. Je ale nejasné, či sa dočkajú aj hráči na konzolách Xbox. Aj keď sa o tom v minulosti neraz hovorilo, najskôr sa pravdepodobne dočkajú hráči na PS5 a PC. Square Enix však zatiaľ nič z toho nepotvrdilo a preto musíte brať tieto informácie s rezervou.

Mala by využívať všetky prednosti PS5

Pravdou však je, že remake Final Fantasy 7 si na PS5 už zahrať môžete a to s pomocou spätnej kompatibility. Ak by hra vyšla aj priamo pre PS5, určite by využívala niektoré, ak nie všetky prednosti konzoly novej generácie od Sony. Hlavne rýchlejšie načítavanie a vysoký výkon. V hre sú aj schopnosti ovládaču DualSense. Otázkou tiež ostáva, či sa Square Enix rozhodne hru vydať ako ďalší, samostatný titul, alebo ju hráči, ktorí už majú PS4 verziu, získajú zadarmo.

Okrem informácií o prvom remaku Final Fantasy 7 hráčov určite zaujíma aj to, ako pokračuje vývoj druhej časti. Tá by mala pokračovať tam, kde sa prvá časť skončila, no nevieme o nej veľa. Niektoré správy hovoria o tom, že vyjde počas tohto roka, ale opäť ide o niečo, čo nemôžeme potvrdiť.