Film Uncharted a seriál Last of Us je podľa šéfa PlayStation iba začiatok

Odoberaj novinky cez  Google News
Tom Holland vo filme Uncharted
Zdroj: cinemablend.com

PlayStation posúva hranice stále ďalej. Po novom už neostáva iba pri hrách, ale pripravuje aj niekoľko projektov, ktoré si síce nebudeme môcť zahrať, no budeme si ich môcť pozrieť. Napríklad nový film Uncharted v hlavnej úlohe s Tomom Hollandom, alebo seriál The Last of Us z produkcie HBO. A to je podľa šéfa PlayStation iba začiatok.

Takto sa vyjadril vo videu, ktoré Sony vydalo počas konferencie CES 2021. Šéf spoločnosti, Jim Ryan v ňom hovorí, že Uncharted ako film a Last of Us ako seriál sú len začiatkom nových príbehov, ktoré chce PlayStation priniesť aj mimo herný svet. To znamená, že v pláne má oveľa viac filmov aj seriálov. “Sony je kreatívna spoločnosť a zábava nebola nikdy dôležitejšia,” hovorí Ryan vo videu.

Už čoskoro začnú tieto projekty mimo hier prinášať aj ovocie. V roku 2019 Sony spustilo PlayStation Productions. Štúdio, ktoré sa má starať o filmové a televízne spracovania ich širokého portfólia hier. V decembri minulého roku sa šéf Sony Pictures, Tony Vinciquerra vyjadril, že v príprave majú až 10 projektov založených na hrách PlayStation. Konkrétne tri filmy a sedem seriálov.

Verejnosť zatiaľ vie len o dvoch, z každej kategórie po jednom. Film Uncharted a seriál Last of Us. Ktoré však budú tie ďalšie? Žiadne oficiálne informácie zatiaľ nie sú známe, no na výber je množstvo skvelých titulov. Napríklad God of War, Horizon, alebo Bloodborne? Zatiaľ môžeme len fantazírovať no dúfame, že už čoskoro sa dozvieme viac.