Film Borderlands by sa už čoskoro mohol začať natáčať

Odoberaj novinky cez  Google News
Borderlands 3 Fl4k
Zdroj: borderlands.com

Roky oznamovaná filmová adaptácia značky Borderlands prišla najnovšie so správou o možnosti natáčania, ktoré má začať už čoskoro. Informuje o tom portál PC Gamer.

V rozhovore pre Hollywood Reporter sa zástupca maďarskej produkčnej spoločnosti MidAtlantic Film zmienil, že Borderlands patrí medzi pripravované projekty miestnej produkcie. Film spoločnosti Lionsgate, o ktorom sme prvýkrát počuli už v roku 2015, sľubuje prítomnosť mnohých známych hercov.

Za zmienku stojí Cate Blanchett či Kevin Hart. Podobne ako u konkurenčnej snímky Uncharted, ani značku Gearboxu neminulo striedanie režisérov. Aktuálne má adaptáciu na starosť Eli Roth. Ten stojí za filmami ako Death Wish, The House with a Clock in its Walls, Hostel, Knock Knock, Cabin Fever, alebo The Green Inferno.

Presun práce do Maďarska, špecificky do okolia Budapešte, bol vybraný s ohľadom na zvolené bezpečnostné opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Tie zahrňujú povinné testovanie, ale taktiež aj prísnu izoláciu členov štábu pri podozrení na prenášanú nákazu.

Kedy sa filmu Borderlands dočkáme, zatiaľ nie je známe. Rovnako tak nie je známy ani presný dátum začiatku natáčania.