FIFA 21 otvára lootboxy. Počas eventu Festival of FUTball budete vedieť, čo kupujete.

Odoberaj novinky cez  Google News
FIFA 21 Lootboxy
Zdroj: Electronic Arts

Konečne si nebudete kupovať mačku vo vreci. Pred tým, ako sa rozhodnete v hre FIFA zaplatiť za lootboxy, môžete do nich nazrieť.

V súčasnosti prebieha v hre event Festival of FUTball. Počas neho si môžu hráči prezrieť náhľad týchto tajných balíčkov. Volajú sa Ultimate Team Preview Packs a nájdete ich v tzv. FUT store. Odhalenie ich obsahu hráčom uľahčí nákup. Zakúpiť si ich môžu za FUT mince alebo FIFA body, ktoré hráči získavajú za skutočné peniaze. Vyhnú sa tak hazardovaniu s vlastnými financiami.

Ak sa rozhodnete odhalený lootbox nekúpiť, istý čas ešte ostane v obchode otvorený. Spustí sa však na ňom časovač. Až po jeho uplynutí si budete môcť prezrieť ďalší balíček.

Nielen v hre FIFA, ale aj v rôznych európskych krajinách majú lootboxy problém so zákonom. Sú považované za určitý druh hazardu, ktorý sa v akejkoľvek podobe legislatívne reguluje. V niektorých krajinách ich museli úplne zrušiť, alebo prinajmenšom prezradiť pravdepodobnosť výhry.

Budúcnosť ukáže, ako sa firmy zarábajúce na videohrách vysporiadajú s týmto problémom. Tajomné balíky sú pre niektoré hry jedným z hlavných zdrojov príjmu. Podľa gamespot.com len EA zarobila z mikrotransakcií za posledných 12 mesiacov 4 miliardy dolárov (v rámci ich portfólia hier).

Event je dočasný, no vývojári hovoria o tom, že podobnú príležitosť opäť zopakujú.