Fanúšikovia Xcom série sa môžu tešiť na novú mobilnú hru Xcom: Legends

Odoberaj novinky cez  Google News
Xcom: Legends už prichádza na mobilné zariadenia
Zdroj: Google Play

Na mobily sa dostala známa ťahová stratégia Xcom. Zatiaľ čo je Firaxis pravdepodobne zaneprázdnený prácou na pripravovanej ťahovej hre Marvel, štúdio s názvom Iridium Starfish spustilo v obchode Google Play oficiálny spin-off Xcom. Xcom: Legends, ako znie názov tejto mobilnej hry, je stále vo vývoji. K dispozícii je však len vo vybraných krajinách. Jeho gameplay zábery sa však už objavili na YouTube. Poukázal na ne portál PC Gamer.

Prvá vec, ktorú si treba v súvislosti s Xcom: Legends všimnúť, je, že sa hrá vertikálne. Tou druhou, že aj keď ide o ťahovú stratégiu, vyzerá to tak, že jediným vaším strategickým rozhodnutím bude len to, ktorá postava vystreli na akú. Zmena polohy má tiež určitý cooldown.

Xcom: Legends je zasadený do časovej osi Xcom 2 a medzi misiami sa objavujú rôzne známe tváre odporu. Počas tutoriálu objavíte mimozemské zariadenie s názvom Archway. Čo robí táto silná psionická technológia? Umožňuje vám vyvolať legendárnych hrdinov alebo artefakty výmenou za prémiovú menu. V novinke doplníte svoje bežné jednotky silnejšími zostavenými postavami.

Ak práve nehráte, zhromažďujete výstroj a zdroje z bojiska, „skúsenosti s integrovaným drancovaním“ alebo skrátene IDLE. Okrem tejto novinky si na mobilných zariadeniach zahráte aj iné podtituly., K dispozícii sú hry Xcom: Enemy Within a Xcom 2, ako aj množstvo ďalších elegantných ťahových hier, ako je Hoplite.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.