Fall Guys nebude súčasťou Xbox Game Pass

Odoberaj novinky cez  Google News
Fall Guys druhá sezóna
Zdroj: Devolver, spawn.sk

Po nejakých nejasnostiach ohľadom stavu multiplayeroveho hitu na PS4 a PC, Fall Guys prichádza na iné platformy. Aspoň sa to tak zdalo. Jej vývojár však teraz tvrdí, že hra neprichádza na Xbox Game Pass. Informácie priniesol portál VG247.

Battle Royal z dielne Devovler Digital a Mediatonic priniesli obrovský hit v auguste 2020. V prvom mesiaci predaja na Steame hra predala viac ako 7 miliónov kópii. Na PlayStation 4 sa hra objavila v ponuke PS Plus a stala sa tak najsťahovanejšou hrou všetkých čias.

Výsledkom tohto úspechu je teda logicky aj to, že hráči túžia po uvedení hry aj na iných platformách. Hra sa však stala obeťou vtipu. Prednedávnom sa objavila informácia na Twitteri z oficiálneho účtu Fall Guys. Pridali príspevok, z ktorého ľudia usúdili, že hra si to mieri do Xbox Game Pass.

šlo však o neškodné žartovanie medzi vývojármi a Xbox UK? Kto vie. Každopádne hernej komunite tak bol odoslaný nesprávny signál. A s najväčšou pravdepodobnosťou im neprišiel ani vtipný. Aj keď sa mohlo zdať, že Fall Guys prichádza na platformu Microsoft, tak opak je pravdou.

Je nám ľúto, ale došlo trochu k zmätku. Fall Guys neprichádzajú do Xbox Game Pass!“ píše sa v oficálnom tweete. Na ten nadviazal Devolver Digital a zopakoval „neexistujú plány, aby Fall Guys vyšiel v akejkoľvek forme Game passu.“

Nie je jasné čo sa vlastne stalo, že nastal takýto chaos. Je však zrejmé, že hra bola uvedená do predplatiteľskej služby skôr, ako sa zmenili plány. Pravdepodobne došlo k chybe komunikácii, ktorá mala za následok zverejnenie týchto správ. V súčastnosti Devolver a Mediatonic nezverejnili žiadne správy o príchode titulu na iné platformy.