F1 2021 ponúkla gameplay, ale aj ďalšie informácie

Odoberaj novinky cez  Google News
f1-2021-titulka
Zdroj: formula1.com

V nedávnom článku sme vás informovali o nových detailoch z pripravovaného každoročného dielu z pretekárskej série Formula 1. Codemasters sa však podelil o ďalšie informácie. F1 2021 sa okrem toho ukázala v gameplay záberoch. Režisér franšízy, Lee Mather, potvrdzuje režimy grafiky a výkonu pre nadchádzajúci pretekársky simulátor na systémoch PS5 a Xbox Series X.

F1 2021 je pre Codemasters významnou hrou z mnohých dôvodov. Nielenže ide o prvú hru v sérii, ktorú vyjde pod EA Sports po akvizícii Codemasters spoločnosťou EA. Je to tiež prvá hra F1, ktorá vyjde na PS5 a Xbox Series X / S. Veľa od toho však nečakajte, nakoľko titul má byť podobný ako predchádzajúce ročníky vzhľadom na to, že musel byť vo vývoji dávno predtým než k obchodu došlo.

Výkon a vizuálna kvalita sú kľúčom v každej športovej hre, najmä v tituloch pre pretekárske simulácie. To sú oblasti, v ktorých séria všeobecne vynikala – čo teda môžeme očakávať od F1 2021 na konzolách novej generácie?

Nedávno dostal portál gamingbolt príležitosť položiť niekoľko otázok týkajúcich sa pripravovaného titulu. V rozhovore s režisérom hry Lee Matherom, potvrdil, aké rozlíšenie a rýchlosť snímkovania bude hra ponúkať, na konzoly novej generácie.

Mather potvrdil, že na PS5 a Xbox Series X bude F1 2021 obsahovať grafický a výkonový režim. Prvý menovaný bude ponúkať hranie pri 4K a 60 snímkoch za sekundu, zatiaľ čo druhý 1440p a 120 snímkov za sekundu.

Pre Xbox Series S bude mať hra iba jeden režim, ktorý bude zameraný na rozlíšenie 1080p pri 60 snímkach za sekundu. F1 2021 vychádza 16. júla pre PS5, Xbox Series X / S, PS4, Xbox One a PC a dovtedy si môžete skrátiť čas sledovaním aspoň gameplay záberov.