F1 2021 dostala ďalší trailer so zameraním na vlastnosti hry

Odoberaj novinky cez  Google News
f1-2021-titulka
Zdroj: formula1.com

Zelené svetlá sa na počítačoch a konzolách rozsvietia už 16. júla a je tak zrejmé, že v Codemasters rozbehli marketingovú kampaň na plné obrátky. Aj vďaka tomu tak F1 2021 dostala nový trailer. Ten sa zameriava na to, čo nový diel v sérii vlastne prinesie.

Najväčšou novinkou má byť príbehový mód nazvaný Breaking Point. V pretekárskom príbehu začneme v F2 a počas nasledujúcich troch sezón bude našou úlohou dostať sa do jedného z piatich tímov F1. Tento zážitok má sľubovať drámu na trati i mimo nej. Na svojej ceste budú hráči nadväzovať priateľstvá i rivalitu, pričom objaviť sa má aj známy Devon Butler z F1 2019. Vývojári si od toho sľubujú priniesť hráčom pocity a zážitky, aké prežívajú samotní jazdci, ktorí sa dostali do tejto kráľovnej motoršportu.

F1 2021 ponúkne okrem toho aj režim kariéry pre jedného a dvoch hráčov. V prípade co-op voľby môžu hráči jazdiť spolu v jednom tíme, alebo v rozdielnych proti sebe. Niektorých však už teraz sklamala možnosť obmedzená len na dvoch hráčov. Kariérny mód by si ich zaslúžil rozhodne viac. Chýbať nebude ani MyTeam, kde sa budeme môcť vyblázniť do sýtosti.

Poslednou vecou, ktorá stojí za zmienku je Real-Season Start. V tomto móde sa vrhneme rovno do aktuálnej sezóny s rozdelením bodov jazdcov a tímov podľa posledných skutočných pretekov. Očakávať však môžeme aj split-screen pre dvoch hráčov, možnosť zvoliť si kratšiu sezónu v F1 i F2 a vylepšenie pre novú generáciu konzol. Keď už sme pri tom, na PS5 a Xbox Series X a S má hra bežať pri 120 snímkoch za sekundu v rozlíšení 1440p, čo je 2K.

Ako napovedá aj najnovší trailer na F1 2021, hra vychádza 16. júla tohto roka. Vyjde na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.