Exkluzívnu hru Returnal pre PS5 odložili

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Returnal na PS5
Zdroj: playstation.com

Fanúšikovia exkluzívnych hier na konzoly PlayStation si na jednu z nich budú musieť počkať o niečo dlhšie. Konkrétne ide o hru Returnal, ktorá vyjde výhradne na konzoly PS5. Sony o odklade informovalo na svojom Twitteri, pričom pridalo aj pádny dôvod.

Hra od štúdia Housemarque mala pôvodný dátum vydania 19. marca tohto roku. V príspevku na sociálnej sieti Twitter sa Sony vyjadrilo, že štúdiu chcú dať o niečo viac času na poriadne dokončenie hry. “SIE a Housemarque dospeli k rozhodnutiu, že vydanie hry sa posunie na neskôr. Dôvodom je zabezpečiť vývojárom viac času na dokončenie hry aby sa dostala na takú úroveň, akú hráči od štúdia Housemarque očakávajú.”

Štúdio Housemarque nepochybne skúša zatiaľ pre nich neznáme vody. Doteraz bolo toto fínske štúdio známe len menšími, arkádovými titulmi ako Resogun a Nex Machina. V prípade hry Returnal mieria vysoko a chcú nám priniesť poriadny AAA zážitok. Hra bola odhalená v lete minulého roku. Kombinovať bude akciu z tretej osoby a platformovku.

Príbeh sa má odohrávať na neznámej planéte, na ktorej je hlavná postava uviaznutá. Akoby toho nebolo dosť, je uväznená v nikdy nekončiacej slučke, ktorá ju po smrti vráti vždy naspäť na začiatok. Hra by mala naplno využívať nový hardvér konzoly PS5 a všetky vymoženosti ovládaču DualSense. Nový dátum vydania je stanovený na 30. apríla tohto roku.