ESA pre tento rok úplne zrušila herný veľtrh E3

Odoberaj novinky cez  Google News
Deep Silver krotí fanúšikov
Zdroj: mcvuk.com

Spoločnosť ESA, ktorá stojí za veľtrhom Electronic Entertainment Expo, známejším pod skratkou E3, oficiálne zrušila svoje tohtoročné podujatie. To sa malo konať len v digitálnej podobe, po tom, čo v januári oznámila konanie len prostredníctvom streamovania. Už vtedy sa pritom hovorilo o tom, že sa azda najväčší herný veľtrh tento rok neuskutoční vôbec, čo sa nakoniec stalo aj pravdou.

Toto podujatie si má dopriať len krátku prestávku. Organizátori totiž plánujú už na budúci rok výstavu prinavrátiť, a to v podobe, v akej sme ju poznali pred pandémiou koronavírusu. Všetko v novom, osvieženom formáte, ktorý, dúfajme, vyrieši sťažnosti, že E3 sa za posledné roky trochu vytratila.

„Všetku našu energiu a zdroje budeme venovať tomu, aby sme budúce leto priniesli oživený fyzický a digitálny zážitok z E3,” uviedla Entertainment Software Association v článku, portálu VG247. „Či už si ju vychutnáte z výstavnej plochy priamo alebo zo svojich obľúbených zariadení, výstava 2023 opäť spojí komunitu, médiá a priemysel v úplne novom formáte a interaktívnom zážitku. Tešíme sa, že v roku 2023 predstavíme E3 fanúšikom na celom svete naživo z Los Angeles.”

Dočkáme sa aspoň Summer Game Fest 2022

Hráči sa však ničoho nemusia obávať. Po oznámení, že ESA pre tento rok úplne ruší E3, oznámil moderátor Geoff Keighley, že Summer Game Fest sa vráti. Vyplní tak prázdnotu, ktorá v lete mohla nastať.

„S nadšením vám oznamujem, že Summer Game Fest sa v júni tohto roku vráti s celým podujatím,” uviedol Keighley v tweete. „Pripravíme ďalšiu reláciu Kickoff Live s oznámeniami, novinkami a prvými pohľadmi. O ďalšie informácie sa s vami podelíme v najbližších týždňoch, spolu s niektorými veľmi zaujímavými novými prvkami pre tento rok.”

V roku 2021 bol Summer Game Fest mesačným programom odhalení, streamov, rozhovorov a ďalších programov, na čele ktorých stála živá šou Kickoff, počas ktorej došlo na viac ako 30 odhalení a oznámení.

Očakáva sa, že tentoraz bude predstavenie ešte veľkolepejšie. A to vzhľadom na to, že Keighley nebude zápasiť o pozornosť s nikým iným.