Epic Store rozdáva zadarmo dvojicu skvelých hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games - Plague tale zadarmo
Zdroj: Asobo, spawn.sk

Milovaný a zároveň nenávidený Epic Store už pravidelne rozdáva hry zadarmo. Takmer vždy sa oplatí tieto hry pridať si do svojej knižnice, pretože … sú jednoducho zadarmo. Aj keď z každej strany počúvame nepríjemné názory na tento obchod, pravdou je, že hry zadarmo vždy prilákajú najviac hráčov. Tento týždeň máte možnosť zadarmo získať skvelá titul A Plague Tale: Innocence a indie titul Minit.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence snáď netreba ani predstavovať. Hra vyšla v roku 2019 a takmer okamžite si získala úspech. Dalo by sa povedať, že išlo o akýsi spiaci úspech, keďže nikto presne nevedel o čom hra bude a či bude mať úspech. Ukázalo sa, že titul je trefou do čierneho. Rozpráva príbeh dvoch súrodencov odohrávajúci sa v roku 1348 vo Francúzsku. Amicia de Rune je mladé dievča, ktoré sa musí postarať o svojho brata Huga. Ten je od narodenia chorý a jeho matka, alchemistka, ho už v detstve zavrela pred zrakom ostatných.

Dvojica súrodencov nemá na výber a musia utiecť do susednej dediny, kde sa dozvedia, že potkany prenášajú Čiernu smrť. Chorobu, ktorá zasiahla Európu a Áziu v polovici 14. storočia. Počas celej hry budete využívať najmä stealth mechaniky, no príde aj na občasné súboje. Za hrou stojí štúdio Asobo, ktoré vám možno nič nehovorí, no nie sú to žiadny nováčikovia. Podieľali sa aj na vývoji hier The Crew 1 a 2, či dokonca na Microsoft Flight Simulator. Navyše, na rok 2022 bolo oznámené pokračovanie s názvom A Plague Tale: Requiem.

Minit

Druhou hrou je Minit, tá je do značnej miery inšpirovaná sériou Zelda a inými známymi hrami, ktoré sa vyznačujú pohľadom zhora. Problém je v tom, že ste sa zasekli v časovej slučke a máte len jednu minútu na to, aby ste sa dostali v hre tak ďaleko, ako dokážete. Pripravte si teda poriadnu dávku trpezlivosti. Obe hry si môžete pridať do knižnice až do 12. augusta, tak na to nezabudnite.