Epic ponúkol Sony obrovské peniaze za PlayStation exkluzivity

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games Store
Zdroj: gamerevolution.com

Najnovšie informácie hovoria o tom, že Epic ponúkol Sony možnosť, aby jej first-party hry vychádzali výlučne na Epic Games Store. Súdny spor medzi Epicom a spoločnosťou Apple je naďalej zlatou baňou v odhaľovaní podnikových praktík a obchodovania, ktoré sa odohrávajú v zákulisí ultra tajného odvetvia videohier.

Posledné odhalenie sa týka ambícii spoločnosti Epic Games. Tí chceli, aby sa ich obchod stal prvým miestom pre hráčov, ktorí si môžu kúpiť exkluzívne produkty spoločnosti Microsoft, Sony a dokonca aj Nintenda. Epic spomedzi množstva taktík vybral tú, kde spoločnosť mala presvedčiť držiteľov špičkových konzolových platforiem, aby priniesli svoje hry na počítač.

Dokument, ktorý to vysvetľuje bol zjavne zdieľaný náhodou, pretože bol odvtedy už odstránený. Samozrejme vieme v akej dobe žijeme a snímku obrazovky sa portálu Resetera podarilo spraviť pred tým, ako bol odstránený.

Podľa informácií bola spoločnosť Epic Games ochotná ponúknuť Sony minimálne 200 miliónov dolárov. Nemalo ostať len pri tých. Epic mal ponúknuť aj ďalšie výhody za štyri až šesť hier. Nie je však jasné, či by tieto tituly boli exkluzívne navždy, alebo len po nejaký konkrétny čas. Otázkou tiež ostáva, či Epic vedel v tom čase o zámere Sony priniesť ich exkluzivity pre PC.

V prípade, že by o tom Epic Games vedel, mohlo ísť o pokus presvedčiť spoločnosť Sony, aby svoje plány trochu pozmenila a priniesla aj niektoré z ich najväčších hitov pre systém PS4. V čase vytvorenia dokumentu spoločnosť Epic ešte nedostala spätnú väzbu k svojej ponuke pre Sony.

Odvtedy sme sa samozrejme dočkali vydania Horizon Zero Down na PC – na Steame a Epic Games Store. Momentálne nás delí už len pár dní od uvedenia Days Gone, taktiež na PC. Epic sa tým však nedal zastaviť. Evidentne v tom, že Epic ponúkol Sony možnosť spolupráce, videli veľký zmysel.

Epic pokukoval aj po iných platformách

Spoločnosť sa tiež zaujímala o obsah Microsoftu. Táto konverzácia sa aj skutočne začala. Nezískala však pozitívnu spätnú väzbu. Na začiatku dokumentu sa uvádza, že šéf Xbox-u je „proti tomu, čo robíme“. Pravdepodobne sa odvoláva na politiku exkluzívneho nakupovania spoločnosti Epic.

Tiež sa v ňom uvádza ako jeden z dôvodov aj to, že Microsoft žiada po svojich vývojároch a vydavateľoch, aby vložili svoje hry do Game Pass-u. Dokument taktiež naznačuje, že Microsoft a Valve majú medzi sebou dobré vzťahy. Pričom Phil Spencer a Gave Newell by sa mali „príležitostne stretávať“.

Pokiaľ ide o Nintendo a jej first-party tituly, o ktoré mal vlastne Epic záujem, tak k tomu tento dokument nemá čo veľmi povedať. Epic ju označila za „mesiačik“ na základe histórie Nintenda uvádzaním svojich hier na platformy tretích strán. V čase písania dokumentu spoločnosť Epic tieto rozhovory nezačala.