Epic ponúka ďalšie hry zadarmo, skvelo sa hodia na Halloween

Odoberaj novinky cez  Google News
Layers of Fear 2
Zdroj: steampowered.com, spawn.sk

Každý týždeň ponúka Epic Store herné tituly, ktoré si môžete “kúpiť” zadarmo. Tento týždeň, keďže sa nám blíži Halloween, sa Epic rozhodol prispôsobiť tomu svoju ponuku. Okrem toho, že práve prebieha Halloweensky výpredaj, môžete získať aj dva tituly úplne zadarmo. Ako bonus sa skvelo hodia práve do tohto strašidelného obdobia, ak sa máte chuť trochu báť, alebo sa chcete naladiť do Halloweenskej atmosféry.

Ide o hry Costume Quest 2 a Layers of Fear 2. Obe tieto hry ponúkajú dávku strachu, aj keď iným spôsobom. Layers of Fear 2 je psychologický horor z pohľadu prvej osoby, zatiaľ čo Costume Quest 2 sa skôr podobá na detskú hru v kreslenom štýle. Okrem toho prebieha v obchode Epic Store aj Halloweensky výpredaj, takže ak by vám hry zadarmo nestačili, môžete sa poobzerať po nejakej strašidelnej hre v zľave. Sú ich stovky.

V hre Layers of Fear 2 hráte za herca, ktorému tajomný hlas napovedá, čo má robiť. Ako herec musíte využiť svoj talent a tak sa ocitáte na lodi na plavbe po mori. Navyše, trpíte thalasofóbiou, teda strachom z mora. Je to fóbia, ktorú s obľubou využívajú hororové hry a veľmi dobre sa s ňou pohrali aj vývojári tejto hry. Vašou úlohou je predovšetkým objavovanie záhad lode a hra vám to doplní pútavým príbehom so skvelou atmosférou. Po vydaní bola hra kritikmi veľmi oceňovaná a odniesla si aj dobré hodnotenia. Keďže je zadarmo, určite stojí za vyskúšanie.

Halloween však nemusí nutne byť len o psyhických problémoch, litroch krvi a mutantoch. Príkladom je aj hra Costume Quest 2, teda druhý titul zadarmo. Ten je skôr zameraný na detské publikum, no zabaviť sa pri ňom môžu aj starší hráči. V hre totiž hráte za deti a celá hra je v kreslenom nádychu. Halloween a sladkosti sú proti pravidlám a vy, ako hlavný hrdina, sa musíte prezliekať do rôznych kostýmov, ktoré vám dávajú schopnosť poraziť rôzne príšery. Ide skôr o oddychový titul, ktorý vás naladí do tej príjemnej, menej strašidelnej Halloweenskej atmosféry.

Obe hry budú zadarmo do 29. októbra, kedy ich vystrieda dvojica ďalších hororových titulov – Blair Witch, o ktorom sme písali aj v našom tipe na strašidelné hry a Ghostbusters: The Video Game Remastered. Layers of Fear 2 je okrem PC dostupné aj na platformy PS4 a Xbox One. Costume Quest 2 je dostupné takmer na všetko možné – Linux, macOS, PC, PS3, PS4, Wii U, Xbox 360 a Xbox One.