Epic opäť nakupuje, ďalší známy vývojár je pod ich krídlami

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo spoločnosti Epic Games
Zdroj: epicgames.com

Spoločnosť Epic Games sa nebojí investovať a dôkazom toho je aj ďalšia akvizícia, vďaka ktorej má pod krídlami spoločnosť Tonic Games Group. Že vám to nič nehovorí? Možno keď povieme názov ich najznámejšej hry – Fall Guys: Ultimate Knockout.

Epic Games sa s touto radostnou novinkou podelil na svojej oficiálnej stránke. Všetkých hráčov zároveň ubezpečuje, že v hre sa nič meniť nebude, hrateľnosť a zážitok z hrania ostanú rovnaké, ak nie lepšie. V platnosti ostávajú aj všetky platformy, či už vydané alebo ohlásené. Otázkou je len prítomnosť hry na platforme Steam. Môže sa stať, že podobne ako Rocket League, aj Fall Guys zo Steamu nakoniec odíde.

Spoločnosť taktiež potvrdila, že zábavné farebné fazuľky neostanú len na platforme PC a PlayStation, ako je tomu teraz. Prídu aj na Nintendo Switch (oznámené na prezentácii Direct) a Xbox. Štúdio Mediatonic, ktoré patrí pod Tonic Games Group, zverejnilo na svojej stránke najčastejšie otázky a odpovede, ktoré môžu pri oznámení akvizície vznikať.

Aj oni hráčov ubezpečujú, že hrateľnosť a zážitok sa nebude meniť. Práve naopak, Epic im má pomôcť priniesť do hry ešte viac obsahu, podobne ako tomu bolo v prípade hry Rocket League, alebo Fortnite. Mediatonic tiež oznámil, že sa rozšíril počet zamestnancov z 35 na 150. Štúdio tiež uvádza, že Fall Guys zatiaľ ostáva na platforme Steam, ale bližšie detaily neposkytol. Je tiež otázne, či bude hra free-to-play, podobne ako Rocket League. Na tieto informácie si budeme ešte musieť počkať.

Hra Fall Guys: Ultimate Knockout je uprostred svojej tretej sezóny a štúdio už začalo pripravovať hráčov na štvrtú. Hra je dostupná na platformy PC a PlayStation.