Epic Games Store znižuje životnosť batérií u notebookov

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games Store
Zdroj: gamerevolution.com

Batéria. Vec, ktorú najmä hráči na notebookoch riešia ešte pri samotnom výbere zariadenia. Dbáme na to, aby nám baterka vydržala čo najdlhšie. Najnovšie informácie, s ktorými prišiel portál PC Gamer, hovoria o tom, že pokiaľ si radi zahráte Fortnite, alebo inú hru z ponuky Epic Games Store (EGS), tak to vašej baterke veľmi neprospieva.

Na to, že používanie Epic Games Store veľmi neprospieva batériám v notebookoch, prišiel magazín PC World. Ten to odhalil pri testovaní Microsoft Surface Pro 7+ s novým procesorom Tiger Lake 11. generácie. Keď došlo na testovanie batérie, ktoré prebiehalo so zapnutým režimom lietadlo, tak sa dočkali nekonzistentných výsledkov. Tie mal na svedomí Epic Games Store, ktorý bol pustený na pozadí.

V spomínanom magazíne sa preto rozhodli, že sa na problém pozrú bližšie, či náhodou nejde len o nejakú chybnú domnienku. Batériu tak testovali so zapnutým či vypnutým EGS, s prihlásením a zapnutým či vypnutým EGS a v ďalších podobných prípadoch. Výsledkom toho bolo, že Epic Games Store znižuje životnosť batérie o 20 % na Microsoft Surface Pro 7+, čo sú približne 2 hodiny, a o 8 % na Microsoft Surface Laptop 3.

Ako je na tom konkurencia?

Rovnakým testom redaktori podrobili aj Steam, čo je najväčšia konkurencia pre EGS. Steam však na životnosť batérie nemal takmer žiadny efekt.

K výsledkom sa vyjadrili aj samotní predstavitelia EGS. Tí v odpovedi uviedli, že aktívne pracujú na zlepšení výkonu a znížení potreby energie ich launcheru.