Epic Games Store sa v uplynulom roku skvelo darilo

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games Store
Zdroj: gamerevolution.com

Január je už tradične mesiacom, v ktorom sa zhrňuje predchádzajúci rok. Svoj pohľad na rok 2020 už ponúkol napr. aj Steam. Najnovšie tak spravili aj v Epic Games Store. Treba uznať, že sa spoločnosti darilo pomerne skvelo.

Ako informujú na svojich stránkach, do konca minulého roka mala služba viac než 160 miliónov užívateľov. Počet aktívnych užívateľov denne sa zvýšil o 192 %, a to na 31,3 miliónov. Vrcholom bolo 13 miliónov súčasne prihlásených hráčov.

Nárast hráčov viedol pochopiteľne aj ku zvýšeniu doby hrania a nákupov hier. Hráči v roku 2020 nahrali v Epic Games Store 5,70 miliárd hodín, čo je o 70 % viac ako pred rokom. Dohromady za hry utratili viac než 700 miliónov dolárov. Toto číslo mohlo narásť aj vďaka tomu, že sa obchod rozrástol z 190 na 471 hier.

Služba je známa aj tým, že každý týždeň ponúka jednu či dve hry úplne zadarmo. Niekedy ide aj o AAA hry, ako tomu bolo napr. vo vianočnom období, kde hru zadarmo ponúkali každý deň. Spolu tak Epic Games Store zadarmo rozdal 103 hier, ktoré boli aktivované 749m miliónov krát. Vyše 100 hier malo spolu hodnotu 2407 dolárov. Čo sa hodnotenia týka, podľa známeho servera majú priemer 77 %.

Pozrime sa ešte na najpopulárnejšie hry na Epic Games Store za rok 2020. Tam patria Assassin’s Creed Valhalla, Satisfactory, Fortnite, SnowRunner, Godfall, Borderlands 3, Rocket League, Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, Grand Theft Auto V a Rogue Company.

„Chceli by sme sa poďakovať všetkým našim partnerom, ktorí nám za posledný rok pomohli priniesť radosť toľkému množstvu hráčov po celom svete,“ uviedli v tlačovej správe. Nám neostáva nič iné len dúfať, že sa im bude dariť aj naďalej. Čím väčšia konkurencia na poli herných služieb bude, tým viac z toho budeme ťažiť my, hráči.