Epic Games Store chce navýšiť počet exkluzivít vo svojej ponuke hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Epic Games Store
Zdroj: gamerevolution.com

Exkluzivity. Strategická komodita herných spoločností a tŕň v oku nejedného hráča má v prípade Epic Games Store získať do budúcna oveľa väčšiu dôležitosť. Politika, ktorá sprevádzala obchod od jeho založenia, bude tým pádom pokračovať aj naďalej.

Vyplýva to z vyhlásenia, ktoré pre portál PC Gamer povedali zástupcovia Epicu. Tí prezradili, že v nasledujúcich dvoch rokoch plánujú vydať viac exkluzivít než tomu bolo dokopy za doterajšiu existenciu obchodu.

To by však znamenalo, že v nasledujúcich 24 mesiacoch by sme sa na Epic Games Store dočkali odhadom 100 exkluzívnych titulov. V túto chvíľu však poznáme len dvadsiatku odhalených hier. Logicky teda vyplýva, že išlo v podaní spoločnosti o husársky kúsok. V súčasnosti si Epic pre seba získal, aspoň po obmedzený čas, tituly ako Metro Exodus, Borderlands 3, Control, The Outer Worlds či populárny Hades.

Vyhlásenie zástupcov Epicu prišlo zrejme aj v súvislosti s nedávnym zverejnením toho, ako sa obchodu darilo v roku 2020. Čísla totiž na prvý pohľad boli vysoké. Bližšie skúmanie ale ukázalo, že aj keď pribúda hráčov, tí tam až tak veľa peňazí nemíňajú. To by mohli zmeniť práve exkluzivity.