Emulácia systému PS3 na systém PS5 je údajne vo výrobe

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony zrejme pracuje na PS3 emulátore pre PS5
Zdroj: pushsquare.com

Spoločnosť Sony “možno” pracuje na hardvérovej emulácii systému PlayStation 3 pre PS5. Uviedol to autor časopisu Games Beat, Jeff Grubb. Podľa všetkého dobre informovaný zdroj, citoval zdroje, ktoré uviedli, že držiteľ platformy skúma podporu pre svoju konzolu poslednej generácie, hoci to „môže nejaký čas trvať“.

Začiatkom tohto týždňa japonský gigant oznámil novú úroveň predplatného PS Plus. Tá bude zahŕňať klasické hry, zahŕňajúce systémy ako PS1, PS2 a PSP. PS3 však bude podporovaná len prostredníctvom cloudového streamingu na vybraných územiach. Dôvodom je notoricky známa exotická architektúra systému PS3. Hoci sa tvrdí, že emulácia by mohla byť možná so správnou úrovňou investícií. Laicky povedané, ak Sony hodí mešcom a bude chcieť, malo by sa to dať.

„Odkedy sa o novom PS Plus hovorí, veľa som sa pýtal. Vyzerá to tak, že Sony možno pracuje na emulácii pre PS3 na PS5,” prezradil Grubb, ako o tom informuje portál Push Square. „Môže to nejaký čas trvať. Prial by som si, aby s tým vyšli von a povedali nám to. Povedzte nám, že sa o tieto veci zaujímate, pretože práve to v oznámení PS Plus chýbalo. Mne sa zdalo, že sa o nič z toho nezaujímajú. Len to splácali dohromady, dali tomu nový názov a predali to.”

Nevyužitý potenciál

Novinár sa v tomto prípade nemýli. Nové úrovne služby PS Plus by mohli byť potenciálne veľmi vzrušujúce, ale spoločnosť Sony odviedla veľmi slabú prácu pri komunikácii dôvodov, prečo by ich predplatné malo zákazníkov zaujímať. Bohužiaľ, v poslednom čase je to opakujúca sa téma tejto firmy.

Je zrejmé, že spustenie hier PS3 na systéme PS5 bude obrovskou prekážkou. To, že na tom spoločnosť Sony potenciálne pracuje, ešte neznamená, že sa to niekedy dostane na verejnosť. Bolo by však pekné, keby bola komunikácia o tomto všetkom trochu otvorenejšia. Myslíme si, že fanúšikovia by ocenili, keby Sony vyšlo s pravdou von. Priznalo, že túto možnosť skúma a načrtlo výzvy, ktoré ešte musí prekonať.