Embracer Group kúpilo 11 štúdií

Odoberaj novinky cez  Google News
Embracer Group kupuje herné štúdiá
Zdroj: pushsquare.com

Koniec tohto roka sa nesie v znamení nákupov herných štúdií. Microsoft kúpil Bethesdu, Take-Two Codemasters a spoločnosť Embracer Group, ktorá vlastní napr. aj THQ Nordic (Desperados 3, Darksiders séria), taktiež oznámila veľké nakupovanie.

Je toho veľa, takže poďme po poriadku. Embracer Group zakúpilo 34BitThings, ktoré stojí za sériou Redout. Vývojári tak budú po novom patriť pod divíziu Saber Interactive. Pod rovnakú divíziu budú patriť aj Mad Head Games (séria Dark Parables), Nimble Giant Entertainment (Quantum League), Snapshot Games (Phoenix Point) a Zen Studios (Operencia: The Stolen Sun).

Koch Media Group získalo štúdio Flying Wild Hog (Shadow Warrior), ktoré však naďalej bude pracovať samostatne. Embracer Group poslalo niečo aj divízii THQ Nordic, presnejšie ide o Purple Lamp Studios (SpongeBob remake). Nasleduje A Thinking Ape Entertainment, mobilné vývojárske štúdio, ktoré stojí napr. za Kingdoms at War. To teraz zamieri pod DECA Games. Rovnako tak IUGO Mobile Entertainment (The Walking Dead: Road to Survival).

Pod inú zložku firmy sa dostáva Silent Games, ktoré plánuje vydanie svojej prvej hry až v roku 2023. Embracer Group však zakúpila aj IT spoločnosti. Prvou je Sandbox Strategies, ktoré sa sústredí na tvorbu obsahu v gamingu a zábavnom priemysle. Druhou je Quantic Lab, ktoré sa špecializuje na outsource software.

Nám neostáva nič iné než dúfať, že spomínané nákupy prinesú hráčom skvelé herné zážitky. Informáciu priniesol portál Gematsu.