Electronic Arts rozhodol o osude hry Anthem

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Anthem od Electronic Arts
Zdroj: ea.com

Pred nedávnom sa objavili informácie, že Electronic Arts bude rozhodovať o osude hry Anthem. Tá sa nedočkala takej popularity, akej by chcela a tak rýchlo ako prišla, tak rýchlo zmizla do zabudnutia. Počas rokov, ktoré nasledovali, sa stále hovorilo o tom, že BioWare bude hru prerábať a vylepšovať, dokonca mali aj pracovný názov – Anthem 2.0, ktorý mal zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre hru.

Štúdio BioWare konečne vydalo k tejto veci aj oficiálne vyjadrenie na svojej oficiálnej stránke. V ňom sa však nepíšu potešujúce správy, práve naopak. Vývoj hry Anthem sa končí. To znamená, že ani Electronic Arts ani BioWare nebudú ďalej hru vyvíjať a tá jednoducho upadne ešte do väčšieho zabudnutia, než je teraz. Christian Dailey v článku vysvetľuje, že rozhodnutie prišlo z rôznych dôvodov. Medzi ne patrí aj momentálna pandémia a chuť sústrediť sa radšej na iné projekty. Ako napríklad nový Mass Effect a Dragon Age.

“Viem, že toto rozhodnutie bude pre komunitu Anthem veľmi smutné. Hlavne pre hráčov, ktorí sa tešili až uvidia, ako sme hru vylepšili. Taktiež je to sklamaním pre celý tím, ktorý sa hru snažil dotiahnuť do lepšieho stavu,” píše Dailey. “Pre mňa osobne je Anthem hrou, ktorá ma dotiahla do štúdia BioWare a posledné roky boli pre mňa skvelá skúsenosť.”

Ďalej píše, že vývoj hier je všeobecne náročná záležitosť a rozhodnutia takéhoto typu nie sú nikdy jednoduché. Musia sa ale posunúť ďalej a svoju pozornosť zamerať na hry, ktoré majú v pláne. Teda Mass Effect a Dragon Age. Štúdio plánuje ďalej podporovať aj hru Star Wars: The Old Republic. Čo sa týka podpory pre Anthem, tá sa nekončí. Aspoň zatiaľ nie. Všetky služby a servery budú naďalej fungovať a hráči hru môžu stále hrať. Štúdio neposkytlo žiadny dátum ani náznak, kedy sa budú servery vypínať. To znamená, že zatiaľ majú hráči času dosť a môžu sa bez strachu hrať.