Electronic Arts opäť investuje a kupuje ďalšie štúdio

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Electronic Arts
Zdroj: ea.com

Rozhodnutie spoločnosti Electronic Arts odkúpiť ďalšie štúdio prišiel nečakane. Napriek tomu, že o tom predtým neboli známe žiadne informácie, ide o jednu z najväčších transakcii v histórii spoločnosti. Tentoraz však ide o štúdio, ktoré možno v medzi hráčmi nie je tak známe. Je to totiž primárne mobilný vývojár – štúdio Glu.

Založené bolo ešte v roku 2005 a už vtedy bolo ich hlavné zameranie mobilné hry. Na konte má už niekoľko známych titulov, minimálne medzi hráčmi mobilných hier. Napríklad hry Diner Dash, Disney Sorcerer’s Arena, WWE Universe a Kim Kardashian: Hollywood. Nech sa vám to zdá akokoľvek divné, práve s poslednou menovanou hrou dosiahli nevídaný úspech. Hra zaznamenala vyše 42 miliónov stiahnutí iba dva roky od jej vydania.

Ako sa píše v oficiálnej správe, EA kupuje štúdio Glu za 2,1 miliardy dolárov a tým len potvrdzuje svoj záujem ďalej rozvíjať mobilné odvetvie vo svojej spoločnosti. Šéf Electronic Arts, Andrew Wilson sa vyjadril, že mobilné hranie je stále na vzostupe a stáva sa jednou z najväčších herných platforiem na svete. Aj keď väčšina by možno nesúhlasila, je to pravda. Hranie hier na mobiloch je stále väčšou súčasťou nášho herného života. Správa tiež hovorí, že od kúpy štúdia Glu si sľubujú rozšírenie svojho portfólia mobilných hier o žáner RPG, športový a napríklad aj lifestyle.

Na druhú stranu štúdio Glu získava nie len silného partnera, ale aj všetky potrebné materiály a nástroje na tvorbu ešte kvalitnejších mobilných hier. To všetko im zabezpečí nový vlastník. Electronic Arts sa v poslednej dobe poriadne rozbehol a ide už o druhú veľkú akvizíciu štúdia. Tou prvou bolo získanie Codemasters pod svoje krídla. O tom si už ale prečítate viac v tomto článku.