Elden Ring predstaví vo svojej hre novú hernú mechaniku

Odoberaj novinky cez  Google News
Elden Ring sa dočkáme v januári 2022
Zdroj: bandainamcoent.eu

Elden Ring predstaví novú hernú mechaniku, ktorá bude unikátna od všetkých, ktoré sa objavili v hrách od FromSoftware. Umožní vám pozbierať duše svojich nepriateľov a privolať ich do boja. Malo by isť o niečo podobné ako v pokémonoch. Počas predbežnej ukážky a Q&A, vývojári ubezpečili ľudí, že táto nová mechanika bola starostlivo vyvážená. Elden Ring by tak nemal byť o nič ľahší ako predchádzajúce hry.

„Pokúsili sme sa navrhnúť vyvolanie ducha. Táto mechanika má vopred dané svoje lokality. V priebehu hry ich bude možné zlepšovať. Zároveň však hra nebude o nič jednoduchšia keď ich privolávate.” Vývojári z FromSoftware to prezradili počas mediálnej Q&A akcie.

V rozhovore pre IGN začiatkom tohto roka riaditeľ Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, vysvetlil novú mechaniku v hre, kde si môžete privolať porazených nepriateľov, aby vám pomohli v boji. Nejde však o hráčske NPC, ktoré môžete vyvolávať ako v iných FromSoftware RPG. Pôjde o offline AI s vlastnými prvkami postupu.

Viac druhov privolania

Vyvolanie pomoci AI alebo online hráča počas súbojov s bossmi môže znamenať veľký rozdiel. Spoločnosť FromSoftware hovorí, že vzhľadom na spôsob, akým sú privolania v Elden Ring navrhnuté, existuje v prvom rade kompromis v ich použití.

„Je na hráčovi, aké privolanie si zvolí a kedy. Je tiež na hráčovi, či bude ochotný do toho vložiť svoje staty z postavy, alebo vlastné postavy, takže je to trochu kompromis.”

Privolania, ktoré získate, sú navyše určené tým, ako skúmate a napredujete v obrovskom svete Elden Ring. „Cieľom nie je drasticky znížiť obtiažnosť.“ Ako naznačujú posledné hry od tohto štúdia, účinok vyvolávania duchov vo vašej hre bude pravdepodobne závisieť predovšetkým od toho, ako sa rozhodnete využiť tento systém.

Privolávanie AI a online hráčov výrazne pomáha pri riešení náročných bossov v Dark Souls, ale je to tiež úplne voliteľný systém. A aj keď to znie ako zjednodušenie, že svojich privolaných duchov môžete levelovať na úkor svojich skúsenostných bodov, nakoniec to bude len na vás, či tento nástroj, ktorý bude vo vašom arzenáli využijete.

Elden Ring predstaví novú hernú mechaniku a nás zaujíma, čo si o tom myslíte vy. Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.