EKSA E900 Plus – cenovo dostupné herné slúchadlá s technológiou ENC

Odoberaj novinky cez  Google News
Herné slúchadlá EKSA E900 Plus
Zdroj: spawn.sk
Dátum vydania
16. december 2020
Hardvér
Slúchadlá
Typ
Herné
Kategória
do 50€
Výrobca
EKSA

Dnešným adeptom na testovanie boli opäť slúchadlá spoločnosti EKSA. Ide o model E900 Plus, ktorý disponuje technológiami a je nabitý niečím, čo slúchadlá vo verzii Pro nemali. Iste, nehovoríme o virtuálnom 7.1 priestorovom zvuku (ktorú sme ani nepostrehli), ale o rozšírení o technológiu ENC, ktorá je skratkou pre Environment Noise Cancelling. V tejto recenzii sa dozviete, ako slúchadlá dopadli v našich rukách. Čo sa nám páčilo, čo naopak nie a či stoja za vašu pozornosť.

Váha a obsah balenia

Váhu je žiaľ ťažké posúdiť. Slúchadlá pôsobia dojmom, že sú rovnako ťažké ako ich predchodca. V balení nájdeme okrem slúchadiel aj rovnaké kožené a pekné vrecúško, manuál a ako darček k objednávke dostanete aj jednoduchý stojan. Aj keď je skutočne jednoduchý, účel, na ktorý je určený, spĺňať určite bude. V tomto prípade však nič viac nečakajte, obsah je, dá sa povedať, rovnaký ako pri E900 Pro. Hlavnou zmenou nie je ani tak dizajn alebo obsah balenia. Ide skôr o použité technológie a celkový pocit zo slúchadiel.

Vzhľad a materiál herných slúchadiel

Problémom mnohých herných slúchadiel je v dnešnej dobe to, že takmer všetky vyzerajú totožne. Samozrejme, to že slúchadlá vyzerajú ako slúchadlá a nie ako lietadlo je potešujúca skutočnosť. Napriek tomu, to čo sme v nedávnej recenzii na slúchadlá EKSA E900 Pro postrehli ohľadom dizajnu platí aj tu. Narážame na ich podobnosť so značkou HyperX. Je to logické, keďže vzhľadom ide o takmer navlas rovnaké slúchadlá. Ak by dnes niekto čakal zmenu oproti súrodencovi z rodiny EKSA, zrejme by sme ho sklamali. Menšia zmena v týchto slúchadlách nastala v malých, ale vzhľadovo určite podstatných veciach, ktoré v prípade týchto konkrétnych slúchadiel vyzerajú skvelo.

Ak by sme mali tieto detaily vypichnúť, spomenieme osvetlenie. EKSA E900 Plus svietia oveľa viac ako tie predchádzajúce a logo, ktoré sa na náušníkoch nachádza, je tentoraz v trojuholníkovom tvare. Musíme poznamenať, že oba varianty, či už na nových aj starých slúchadlách, vyzerali dobre. Aj v tomto modeli však chýba RGB podsvietenie, ktoré môže byť pre niektorých hráčov podstatným doplnkom.

Malé zmeny voči EKSA E900 Pro

Zmeny v materiáloch nastali na miestach, ktoré už aj vo verzii Pro vyzerali dobre. Napríklad v podobe pridanej peny na ráme slúchadiel, čím sú oveľa viac pohodlnejšie. Utrpeli však samotné náušníky a v tomto prípade sa v nich už zrejme nenachádza pamäťová, ale obyčajná pena, čo je určite škoda. Ako iste viete, obyčajná pena nie je tak pohodlná a po čase vás môže tlačiť. Možno sa na tejto pene ušetrilo práve z dôvodu, že slúchadlá si robia reklamu na niečom inom. Hovoríme o technológii ENC, ktorú sme spomenuli na začiatku recenzie. Táto technológia má na starosti, aby bol okolitý zvuk potlačený a vy ste si tak mohli užiť hru bez rušenia. V prípade, že si chcete prečítať aj našu recenziu na herné slúchadlá EKSA E900 Pro, tak smelo do toho.

Funkčnosť slúchadiel a ich pripojenie

Ako sme už spomenuli, účel a funkčnosť využitej technológie v podobe čipu, ktorý ponúka ENC, slúchadlá spĺňajú na jednotku. Pokiaľ však ide o samotný zvuk, ten sa nám v prípade EKSA E900 Plus zdal viac umelý, respektíve monotónny. Ak by sme tvrdili, že slúchadlá hrajú zle, to by sme zrejme klamali. Istú zmenu v zvuku je možné pocítiť. Ak sa ale ponoríte do hry, tak na ten rozdiel si rýchlo zvyknete a nebude vás to rušiť. Bude to len niečo trošku iné. Napríklad, v prípade, že ste doteraz hrali na drahších slúchadlách.

Pokiaľ ide o mikrofón, tu je citeľný krok k horšiemu. Slúchadlá garantujú, ako to sám výrobca prezentuje, “Clear Discord-friendly gaming communication”. Žiaľ, hodnotenie mikrofónu som nechal na kolegov z redakcie, ktorí tvrdili, že ma nie je dobre počuť. Podľa ich názoru zvuk znel akoby som mal mikrofón pod dvoma vrstvami deky. Stačilo sa však o čosi dlhšie pohrať s nastaveniami a zlepšenie bolo citeľné. Či však dostačujúce, je ťažko posúdiť. Musíme uznať, že mikrofón sme videli už aj lepšie. Kompletné rozuzlenie príbehu nastalo po pripojení Pro slúchadiel a to tak, že si kompletne všetci mysleli, že som mikrofón ešte lepšie nastavil a nie kompletne vymenil slúchadlá.

Tieto kvalitné herné slúchadlá s ergonomickým dizajnom sú oproti Pro verzii káblové, a tým pádom je ich možné využiť len na hranie na herných konzolách a samozrejme PC. V tom síce nevidíme problém, ale v rámci využiteľnosti sú doslova „len na hranie sa“.

Záverečný verdikt a hodnotenie

Slúchadlá EKSA E900 Plus sú síce z jednej rodiny, ale veľmi sa tak nesprávajú. Či už ide o zvuk alebo o mikrofón, skok v kvalite je až príliš citeľný. Zvuk je priemerný, na bežné používanie postačí, no pre človeka, ktorý si potrpí na čistotu a kvalitu hudby určite nie sú určené. Mikrofón vidíme ako najväčší problém v prípade týchto slúchadiel. Váš hlas je divný a ak to chcete aspoň o niečo vylepšiť, je potrebné sa vŕtať v nastaveniach. To sa v dnešnej dobe pomaly už nikomu nechce.

Na druhú stranu, ponúknu pekný dizajn, aj keď sa nápadne podobá na viac známe herné slúchadlá. Podsvietenie poteší, rovnako tak aj technológia ENC, ktorá je ťahúňom tohto modelu. Funguje výborne a ak si pri týchto slúchadlách môžete byť niečím istý, tak je to práve ENC. Môžete sa spoľahnúť na to, že vás nebude rušiť okolitý zvuk. Vo svojej cenovej kategórii ide o solídny produkt, ktorý však má nedostatky, pred ktorými budete musieť zažmúriť oko. Ak si však až tak nepotrpíte a chcete cenovo prístupné herné slúchadlá, určite smelo do nich, ľutovať kúpu nebudete.

EKSA E900 Plus
Klady
o niečo pohodlnejšie ako Pro
odpojiteľný mikrofón
ENC
Zápory
7.1 nepostrehnuteľná
v prípade nutnosti nemožnosť použiť na telefóne
75
EKSA E900 Plus