eBay je plný resellerov predávajúcich Steam Deck. Niektorí pýtajú aj 4x viac

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve predstavilo Steam Deck
Zdroj: steam.com

Ešte minulý týždeň, konkrétne 15. júla, nám Valve odhalilo svoju novú handheld konzolu. O deň na to, v piatok 16. júla, boli spustené pred-objednávky. Tie fungujú priamo cez Steam, ale ako to už býva zvykom, príležitosti sa chytili podvodníci. Známy internetový obchod eBay zrazu zaplnilo množstvo ľudí, ktorí ponúkali Steam Deck. V niektorých prípadoch dokonca až o štyrikrát drahší, než sa oficiálne predáva. Upozornil na to portál Kotaku.

Ten si všimol, že tzv. reselleri využili približne hodinové okno po spustení pred-objednávok, kedy Steam jednoducho padol. Servery totižto nevydržali nápor obrovského množstva ľudí z celého sveta. Na internetovom obchode sa tak objavili ponuky, ktoré novinku zahrňovali. Dialo sa tak aj napriek tomu, že predstavitelia Valve sa vyjadrili, že nie všetci sa k objednávkam dostanú v priebehu decembra, teda krátko po vydaní. A to aj napriek tomu, že všetci záujemcovia museli uhradiť poplatok vo výške 5 dolárov.

Zarážajúca je pritom aj cenová relácia niektorých ponúk. Pripomeňme, že oficiálne, teda cez Steam, sa nová handheldová konzola bude predávať v troch cenových kategóriách. Cenovo štartuje konzola na 419 € za 64 GB eMMC úložisko, 549 € za 256 GB NVMe SSD úložisko a najvybavenejší Deck dostanete za 679 € s 512 GB NVME SSD úložiskom.

Zaujímavá odpoveď zo strany prevádzkovateľov stránky eBay

V ponuke na stránke eBay sa však objavila „najdrahšia“ verzia Steam Deck za 2 500 dolárov. To je takmer o 4 krát viac, než je oficiálna cena zariadenia. Spomínaný portál sa s otázkou, či s tým obchod plánuje niečo robiť, obrátil na samotných správcov. Tí v odpovedi uviedli, že áno, ale nie pre predražené ponuky, ale z iného dôvodu. Predávajúci na tejto stránke totiž musí deklarovať, že tovar vie odoslať do 30 dní od objednávky, čo je momentálne nemožné, nakoľko sa vydania dočkáme až v decembri.

Pripomeňme, že kvôli podobným resellerom bolo a ešte aj stále je, pomerne ťažké sa dostať ku konzolám PlayStation 5. Práve ľudia, ktorých označujeme ako reseller, vykúpili oficiálne zásoby obchodov a konzoly potom predávali podstatne drahšie. Aj preto je odpoveď zo strany prevádzkovateľov internetového obchodu zaujímavá. Evidentne im totiž takéto praktiky nevadia.