EA zažilo útok hackerov, ukradli stovky gigabajtov dát

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Electronic Arts
Zdroj: ea.com

Posledné týždne určite neboli pre Electronic Arts tie šťastné. Najprv sa im podarilo pustiť pomedzi prsty rôzne informácie a zábery z nového Battlefieldu. Teraz EA zažilo útok hackerov. Tým sa totiž podarilo dostať k zdrojovým kódom hry FIFA 21 a dokonca aj k zdrojovému kódu enginu Frostbite. Títo hackeri podľa niekoľkých správ už ponúkli zdrojové kódy patriace EA na predaj.

Útok hackerov na EA si všimol zahraničný magazín Vice. Hackeri sa údajne mali dostať až k 780 GB dát, pričom Electronic Arts k tomuto útoku vydal aj stanovisko. Potvrdzujú neoprávnené získanie dát z ich spoločnosti, zároveň však ubezpečujú, že osobné dáta používateľov hackeri nezískali. “Momentálne vyšetrujeme neoprávnené vniknutie do našich interných systémov, z ktorých boli odcudzené isté časti kódov a dát,” píše Electronic Arts v stanovisku.

“Hráčske dáta zasiahnuté neboli. Nemáme žiadny dôvod sa obávať, že súkromie našich hráčov bolo narušené. Vzhľadom na udalosti sme však podnikli ďalšie kroky a bezpečnostné kroky tak, aby chod a fungovanie našej spoločnosti nebol ohrozený. Aktívne spolupracujeme s právnymi zložkami a odborníkmi na túto problematiku v prebiehajúcom vyšetrovaní,” ukončuje EA svoje stanovisko.

Spoločnosť Electronic Arts sa však nemusí cítiť až tak zle, nie je totiž jediná, ktorej sa niečo podobné stalo. V nedávnej dobe bolo podobných útokov viac, napríklad aj na Capcom. Tomu hackeri ukradli taktiež rôzne, aj citlivé dáta. Všetci si tiež pamätáme na veľký únik dát z CD Projekt Red, o ktorý sa taktiež postarali hackeri. V tomto prípade sa však zdrojové kódy dostali aj do aukcie. Vtedy však unikli aj citlivé dáta o zamestnancoch.