EA uvažuje o zmene názvu hry FIFA. Prečo?

Odoberaj novinky cez  Google News
Gameplay trailer na FIFA 22
Zdroj: EA Sports

Tohto roku sme na poli futbalových hier zaznamenali zmenu názvu v rámci titulu od Konami – Pro Evolution Soccer sa postupne zmenil na eFootball 2022. O niečom podobnom zvažuje aj Electronics Art. Práve EA totiž v rámci správy informovala, že FIFA už možno na budúci rok nebude fifou.

Podľa spoločnosti je dôvodom tohto rozmýšľania zmluva, resp. zmluvy so skutočnou asociáciou FIFA. „S tým, ako hľadíme do budúcnosti tiež premýšľame o možnosti zmeny názvu našich futbalových hier. To znamená, že zvažujeme zmluvy o ochrannej známke s FIFA, čo sú dohody stojace stranou všetkých našich oficiálnych partnerstiev a licencií z celého futbalového sveta,“ oznámili konkrétne autori početnej komunite fanúšikov.

V praxi by to nemalo znamenať, že hráči prídu o tradíciu bohatého licencovania herných líg, ktorá často v súboji s konkurenciou presúvala jazýček váhy práve na stranu EA. Či však spoločnosť skutočne pristúpi k zmene názvu ukáže len čas. Aj napriek tomu však toto vyhlásenie pôsobí prinajmenšom zvláštne.

Pripomeňme, že futbalová séria FIFA prvýkrát v roku 1993 pod názvom FIFA International Soccer pre Segu Mega Drive, už vtedy pod hlavičkou EA Sports. Najnovší ročník malo podľa spoločnosti vyskúšať už cez 9,1 milióna hráčov. Tí mali vytvoriť 7,6 milióna tímov v rámci FUT a odohrať 460 miliónov zápasov. Za týždeň od oficiálneho vydania tak ide o pomerne slušné čísla.

Na záver len dodáme tradičný oznam – pre viac herných noviniek sledujte náš web.