EA utužilo vzťah s UEFA. Čo z toho plynie pre hráčov?

Odoberaj novinky cez  Google News
EA Sports
Zdroj: wallpaperaccess.com

Spoločnosť EA uzavrela nové zmluvy s Európskou futbalovou asociáciou UEFA. Aj v budúcnosti sa tak budeme stretávať s licencovanými turnajmi Champions League, Europa League a Super Cup v tituloch FIFA. Zodpovedné štúdio EA Sports taktiež oznámilo, že hodlá partnerstvo patrične vyťažiť a vyvíja preto hneď šesť mobilných futbalových hier. Informácie priniesol portál Business Wire.

Licencované kontinentálne súťaže sa po prvýkrát po dlhej odmlke objavili v ročníku 19. Do tej doby bola exkluzívnym držiteľom práv spoločnosť Konami a ťažila z nich konkurenčná séria Pro Evolution Soccer. Tá ma ale na nejaký čas útlm.

Otázkou ale ostáva, či sa do futbalovej série od EA dostane aj pripravovaná tretia súťaž v podobe UEFA Conference League. Tá by mala odštartovať už od najbližšej sezóny. Vzhľadom na súčasný vývoj národných koeficientov bude táto súťaž zaujímavá ako pre českých, tak aj slovenských hráčov.

Spolu s oznámením predĺženia zmluvy prišla spoločnosť aj s informáciou, že sa FIFA 21 od 17. marca dostane aj na streamovaciu službu Google Stadia. Tá len dnes prišla s prekvapujúcou novinkou keď oznámila, že končí s vývojom vlastných hier.

EA taktiež investuje aj do, pre nás nie veľmi známej, free-to-play varianty FIFA Online 4. Tá je veľmi populárna v Ázii, po novom chce úradovať aj na trhoch v Poľsku, Turecku, Rusku a ďalších dvanástich krajinách. Či medzi ne patrí aj Česko a Slovensko, sa zatiaľ nevie.

Na záver sa vráťme aj k spomínaným mobilným hrám. Tie majú ponúknuť pestrý výber od simulácie po experimentálne arkádové režimy, ktoré majú otvoriť virtuálny futbal novým hráčom. Podrobnejšie informácie by mali doraziť čoskoro. Uvidíme teda, čo si pre nás EA pripravilo.