EA ruší podporu pre staršie tituly Need For Speed

Odoberaj novinky cez  Google News
Need For Speed Logo
Zdroj: Spawn.sk

Spoločnosť EA oznámila, že niektoré z ich starších hier Need For Speed boli odstránené z digitálneho obchodu, čo znemožňuje ich online nákup. Konkrétne ide o tituly Need For Speed: Carbon, Shift, Shift 2: Unleashed, Undercover a The Run. Tie už nebude možné kúpiť prostredníctvom služieb Xbox Live, PSN a ďalších online obchodov. Informuje o tom VG247.

Oznámenie bolo urobené počas štátnych sviatkov vo Veľkej Británii a na Memorial Day v USA. Takmer sa zdá, že EA chcela, aby táto správa prehrmela bez prílišného rozruchu. Spoločnosť uviedla, že hry budú naďalej k dispozícii na hranie, ak ich už vlastníte. Od včera (31. mája) však už nie je možné ktorúkoľvek z vyššie uvedených hier z digitálnych obchodov kúpiť.

Okrem odstránenia z obchodov budú všetky online služby v spomínaných hrách vypnuté od 31. augusta. Veľa šťastia, ak ste chceli získať trofeje, achievmenty atď, ktoré si vyžadujú hranie online. Pokiaľ ide o príspevok na Reddite, spoločnosť uviedla, že „rozhodnutia o odchode do dôchodku nie sú nikdy ľahké“. Podľa ich slov urobili však všetko preto, aby vydavateľ mohol „zmeniť smerovanie zamerania na budúcnosť Need For Speed“.

„Dúfame, že ste za posledných pár rokov v týchto hrách dosiahli veľa víťazstiev, uspokojivého driftovania, chvíle priateľského súperenia a hodiny radosti. A dúfame, že s nami budete jazdiť aj naďalej v jednom z našich novších titulov,“ uviedol vývojár.

V roku 2020 bola franšíza NFS odovzdaná spoločnosti Criterion. Začiatkom tohto roka spoločnosť EA odložila nový Need For Speed a presunula Criterion, aby pomohla s vývojom Battlefield 6. Z tohto dôvodu zatiaľ o novom potenciálnom titule nevieme nič. Avšak fanúšikovia tejto série v tom majú jasno. Underground 3 by bola tá správna cesta.