EA ruší Origin, nahradí ho aplikáciou novej generácie

Odoberaj novinky cez  Google News
EA a Origin
Zdroj: pixabay.com (Zorro4 ), spawn.sk

Fanúšikovia, ak sa nejaký nájdu, aplikácie Origin nebudú veľmi nadšení. Spoločnosť Electronic Arts sa rozhodla zrušiť ich aktuálny herný launcher a nahradiť ho novou aplikáciou. Oni sami ju popisujú ako hernú PC platformu “novej generácie”.

Origin si srdcia hráčov nezískal

Hneď na úvod musíme povedať, že Origin z roku 2011 si veľa fanúšikov nezískal. Plány Electronic Arts vytvoriť vlastný herný launcher a (možno tak trochu) aj konkurovať Steamu nedopadli podľa očakávania. Ak si hráči chceli zahrať hry od EA, nemali na výber, museli si ju stiahnuť a používať. Po niekoľkých rokoch však konečne prichádza zmena.

Iba nedávno premenovala spoločnosť EA svoje predplatné služby a z dvoch rozdielnych názvov (EA Access a Origin Access) sa stal jeden – EA Play, respektíve EA Play Pro. Druhou zmenou je pridávanie ich titulov na platformu Steam. Dlho totiž nebolo možné kúpiť a hrať ich tituly mimo Originu. Aj tieto zmeny sú dôvodom, prečo sa spoločnosť rozhodla zrušiť zastaralý a častokrát nefunkčný Origin a nahradiť ho novinkou. Nehovoriac o tom, že do nej vkladajú veľké nádeje.

Lepší, rýchlejší, zaujímavejší

Týmto krokom odstráni EA poslednú zmienku o Origine zo svojho portfólia. Značka tým pádom zanikne a už sa pri žiadnom produkte EA nebude používať. Viceprezident Electronic Arts , Michael Blank pre portál GamesBeat povedal, že nová aplikácia bude oveľa rýchlejšia než Origin a umožní hráčom viac interakcie, než starý softvér.

Zmeny sa hráči obávať nemusia. Všetky hry, postup a uložené nastavenia im samozrejme ostanú a prenesú sa do novej aplikácie. Je ale jasné, že po čase EA aplikáciu Origin vypne úplne. Kedy konkrétne sa tak stane zatiaľ známe nie je.