EA plánuje vydávať pretekárske hry oveľa častejšie

Odoberaj novinky cez  Google News
EA Sports
Zdroj: wallpaperaccess.com

Ak ste fanúšikom závodných hier potom má pre vás EA niekoľko veľmi dobrých správ. Spoločnosť sa po novom bude snažiť každý rok priniesť aspoň jednu novú pretekársku hru. Dopomôcť k tomu im má hlavne Codemasters. Informácie priniesol portál GameSpot.

Ako sa diskutovalo na stretnutí investorov tento týždeň, stále čakajúca nová akvizíca EA, Codemasters, by mala spoločnosti umožniť vydávať pretekárske hry každý rok. Okrem svojich vlastných sérii Need for Speed a Burnout by tak mali pribudnúť hry ako F1, Dirt, GRID a Project Cars, ktoré priťahujú viac hráčov a fanúšikov hardcore pretekania, ako ostatné serie od EA.

Čo je však viac očakávané, že Codemasters bude pravdepodobne schopné ponúknuť pomocnú ruku hlavne pri značke EA a tou je Need for Speed. Tá je posledné roky zanedbaná, až to je do neba volajúce. Je to franšíza, ktorá v posledných rokoch silno zápasila s kvalitou, nedostatkami a svojou identitou.

Aj keď vývojári Criterion ju mierne posunuli vpred vďaka úspechu Most Wanted z roku 2012. Po vydaní tejto hry to však šlo z kopca. Need for Speed síce vychádzalo pravidelne, ale ani jeden diel nedokázal znovu zachytiť kúzlo hernej série, vďaka ktorému by hra bola populárna.

Spoločnosť EA tiež uviedla, že akvizícia spoločnosti Codemasters by mohla umožniť zapojenie sa aj do EA Sports hier. Nie je však jasné, ktorých hier konkrétne sa to týka. Vydavateľ len oznámil, že sa vrátil k vysokoškolskému futbalu. Značka NCAA Football vyšla naposledy v roku 2013. V tom čase hru postihli spory ohľadom podobnosti hráčov. Zdá sa však, že vznikla akási dohoda, ktorá túto značku prinavráti.