EA oficiálne predstavilo Battlefield 2042

Odoberaj novinky cez  Google News
EA predstavilo Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

Na ďalší diel série Battlefield hráči čakajú od roku 2018. V posledných dňoch na internet unikol takmer celý trailer, ale špekuláciám dnes odzvonilo. EA totiž po 17. hodine nášho času oficiálne predstavilo Battlefield 2042.

Battlefield 2042 s množstvom noviniek

Nový diel, ktorého by sme sa mali dočkať 22. októbra na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X a S, Xbox One ponesie názov Battlefield 2042. Po poslednej „päťke“ nás teda čaká poriadny skok ďalej. V rámci dnešnej prezentácie sme sa však nedozvedeli len názov nového pokračovania, ale aj množstvo ďalších detailov.

Napr. to, že očakávať singleplayer mód budeme len márne. Miesto toho sa titul zameria na multiplayer s možnosťou hrania proti botom. To všetko na pozadí vojny medzi USA a Ruskom. Hráči sa už teraz majú tešiť na 7 rozsiahlych máp, ktoré budú k dispozícii na PC a next-gen konzolách až pre 128 hráčov. Rôznorodé majú byť aj samotné prostredia.

Navštíviť by sme mali mesto Soul, ale nakukneme aj do púštneho Egypta. Každá mapa sľubuje priniesť jedinečný zážitok založený na prírodnom prostredí. Do bitiek prehovorí dynamické počasie a veľkolepé svetové udalosti. Vývojári tým myslia zrejme prírodné katastrofy, vrátane tornád, o ktorých sa hovorilo už pred časom.

Na starších konzolách musíte počítať s ústupkami

Dlhšie sa špekulovalo aj o tom, či nový diel príde len na next-gen konzoly, alebo vyjde aj na dosluhujúcu generáciu. Nakoniec sa potvrdilo to, že titul nebude čisto next-genový. Majitelia starších konzol však budú musieť počítať s ústupkami.

Tie budú do očí bijúce najmä pri samotnom režime hrania, ktorý bude podporovať len 64 hráčov na mape, teda 32 vs. 32.

Battlefield 2042 je návratom k ikonickému vojnovému štýlu série. Prispôsobte sa a prekonajte dynamicky sa meniace bojisko s pomocou svojej jednotky a špičkového arzenálu. Vďaka podpore až 128 hráčov sa pripravte na nebývalo rozsiahle mapy. Vydajte sa v ústrety masívnemu zážitku, od aktualizovaných režimov pre viac hráčov ako sú Conquest a Breakthrough, až po novú Hazard Zone,

odznelo počas prezentácie.

Príbeh Battlefield 2042

Dnešná prezentácia odhalila aj niečo viac z príbehovej stránky hry. Všetko sa začne v roku 2031, kde sa svet ocitne na pokraji. Stúpajúca hladina morí, rútiaca sa ekonomika a rozvrátená aliancia stoja na začiatku konca sveta. K tomu si pripočítajte rôzne tornáda, výbuchy sopiek či pád vesmírneho odpadu na našu planétu a presunieme sa do roku 2042, kde sa celá hra bude odohrávať.

Svet sa vtedy ocitne na pokraji vojny. Nedostatok potravín a pohonných hmôt začne tieňovú vojnu medzi USA a Ruskom. Obe strany hrajú o všetko a ich vojna sa stane vašim príbehom.

Na záver len dodáme, že k dispozícii pre predplatiteľov bude jednak demo verzia, ale tiež aj 10-hodinová trial verzia. Pre predplatiteľov EA Play sa spustí od 15. októbra. Viac o Battlefield 2042, ktorý dnes EA predstavilo, sa dozvieme už v 22. júla na podujatí EA Play Live.