EA nechce pristúpiť na vydieranie hackerov. Tí zverejnili časť ukradnutých údajov

Odoberaj novinky cez  Google News
Ilustračná fotka hackera
Zdroj: thetimes.co.uk

Spoločnosť Electronic Arts čelila pred časom útoku hackerov. Tí mali získať takmer 800 GB dát, za ktoré si pýtali finančnú hotovosť. Lenže EA na vydieranie hackerov nepristúpila a ich požiadavky plniť nechce. Aj preto sa časť súborov objavila na internete.

K útoku malo dôjsť minulý mesiac. Hackeri mali získať zdrojový kód hry FIFA 21, ale aj časť súborov z enginu Frostbite. Dohromady má ísť o vyše 780 GB dát.

Hackeri si za súbory vypýtali finančnú odmenu, inak ich zverejnia na internete. Podobne to urobila aj iná skupina po tom, čo získala údaje z CD Projekt RED. „Pred pár týždňami sme EA poslali email s informáciami o výkupnom s tým, že ak nedostaneme žiadnu odpoveď, začneme so zverejňovaním súborov,“ napísal jeden z hackerov.

„Podľa našich zistení získané údaje nie sú z hľadiska našich hier, podnikania, ale aj samotnej ochrany hráčov, dôležité,“ uviedla spoločnosť EA, ktorá rozhodne nemieni pristúpiť na vydieranie hackerov, pre portál Motherboard. Zástupcovia spoločnosti na margo toho ešte uviedli, že v súvislosti s prípadom spolupracujú v trestnom konaní s federálnymi úradmi.

Vtipné na celej veci je ešte jedna skutočnosť. Keď sa hackeri dozvedeli, že spomínaný web o tom pripravuje reportáž so zástupcami Electronic Arts, požiadali ich, aby im ich požiadavky presunuli. Portál to však samozrejme nespravil.