EA má voľnú cestu k tomu, aby mohla zakúpiť Codemasters

Odoberaj novinky cez  Google News
EA a Codemasters
Zdroj: thenerdstash.com

Spoločnosť Take-Two Interactive, ktorá je vlastne materskou spoločnosťou Rockstar Games a 2K Games, sa oficiálne stiahla z boja o herné štúdio Codemasters. Výsledkom toho je, že EA má tak voľnú cestu k tomu, aby odkúpila toto štúdio, ktoré stojí za hrami ako Dirt či F1. Informuje o tom web Gamespot.

Spoločnosť to oznámila v tlačovej správe. Aj keď odkúpenie spoločnosti Codemasters, Take-Two nevyšlo, spoločnosť uviedla, že by sa v budúcnosti mohla usilovať o ďalšie akvizície.

„Take-Two zostáva vysoko disciplinovanou organizáciou spoločne s jej silnými finančnými zdrojmi. Aj naďalej bude využívať selektívne príležitosti, ktoré sú určené na zlepšenie dlhodobého rastu spoločnosti a na poskytovanie výsledkov svojím akcionárom.“ Píše sa v tlačovej správe.

Spoločnosť Take-Two ponúkla za odkúpenie spoločnosti 994 miliónov dolárov. EA sa však do aukcie vrhla s ponukou 1,2 miliardy amerických dolárov, ktorú spoločnosť Codemasters schválila. Pre spoločnosť EA nejde o prvú akvizíciu herného štúdia. V roku 2004 spoločnosť odkúpila Criterion Games, ktoré stoji za hrou Burnout.

Zaujímavý článok
Hitman 3
Hitman 3 sa pripomína launch trailerom