EA kupuje tvorcov Super Mega Baseball

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Electronic Arts
Zdroj: ea.com

V podstate len nedávno, v závere minulého roka, sme vás informovali o akvizícii Electronic Arts, vďaka ktorej získali štúdio Codemasters. Prešlo pár týždňov a EA kupuje opäť. Píše o tom web GamesIndustry.

Kým kúpou spred pár týždňov si vedľa Criterionu a série Need for Speed, zaistilo ďalšiu veľkú pretekársku sériu – F1, tentoraz sa jej rozšíri športová divízia. EA totiž kupuje štúdio Metalhead Software. To stojí za sériou Super Mega Baseball.

Hra síce nepatrí medzi realistické športové simulátory, ako FIFA či NHL, naopak, ponúka silne štylizovaný arkádový baseball. Nie je však vôbec vylúčené, že noví majitelia smerovanie série pozmenia. EA totiž v oznámení hovorí aj o „nových herných a športových zážitkoch pre hráčov po celom svete“.

Cena akvizície v tomto prípade zverejnená nebola. Nevieme preto za koľko peňazí EA kupuje celý vývojársky tím i franšízu. Spoločnosť sa však v poslednej dobe masívne sústredí na športovú divíziu. Mimo už spomínaného College Football si zaistilo licenciu aj na hry PGA Tour.

Výsledok z týchto nákupov budeme môcť už o mesiac ochutnať, aj keď len z časti. Dočkáme sa totiž vydania F1 2021, ktora prinesie množstvo noviniek. O tých sme vás už informovali ešte v apríli.

Čo hovoríte na akvizície, ktoré Electronic Arts v poslednom čase robí? A vôbec, zaujímate sa o športové hry? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnych sieťach.