EA kupuje štúdio Playdemic. Na svedomí má veľmi úspešnú hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Electronic Arts
Zdroj: ea.com

Dalo by sa povedať, že v Electronic Arts majú slabosť pre športové a pretekárske tituly a rovnako tak aj pre tzv. live service model. Štúdio však nepohrdne ani mobilnými hrami. Aj to je možno dôvodom, prečo EA pristúpilo ku kúpe štúdia Playdemic. Informujú o tom prostredníctvom tlačovej správy.

Štúdio zo Spojeného kráľovstva doposiaľ spadalo pod WB Games, dcérsku spoločnosť firmy AT&T, ktorá za odpredaj zinkasuje 1,4 miliárd dolárov. To rozhodne nie je malý peniaz.

Playdemic je však podpísané pod veľmi úspešnou značkou Golf Clash. Tá od vydania v roku 2017 dokázala vygenerovať 80 miliónov stiahnutí naprieč všetkými platformami. Titul sa navyše môže pýšiť niekoľkými cenami za mobilnú hru roka.

„Spojenie s EA, jednou z najúspešnejších herných firiem na svete, je pre nás dôležitým krokom na našej ceste,“ uviedol výkonný riaditeľ štúdia Playdemic, Paul Gouge. „Tešíme sa, až budeme pokračovať vo vývoji značky Golf Club i nových titulov ako súčasť rodiny EA,“ dodal.

Nadšenie samozrejme neskrýva ani druhá strana. „Ide o tím skutočných inovátorov, sme nadšení, že sa pripoja k našej rodine,“ vyhlásil výkonný riaditeľ EA, Andrew Wilson. Ten okrem iného uviedol, že ide o veľký krok pri budovaní stratégie zameranej na rozširovanie športového portfólia. Od akvizície si zároveň sľubuje urýchlenie rastu na poli mobilných hier.

Na záver len pripomeňme, že Electronic Arts v poslednom čase nakupujú jedno štúdio za druhým. Len v máji sme vám priniesli článok o tom, že pod ich krídla budú patriť aj tvorcovia Super Mega Baseball.