E3 2022 sa zrejme neuskutoční ani v digitálnej podobe

Odoberaj novinky cez  Google News
Podujatie E3 2021 očami redakcie SPAWN.sk
Zdroj: ESA

Pred pár dňami herným svetom prebehla správa, že ani tento rok sa nedočkáme jednej z najväčších herných akcií v podobe ako pred pandémiou. Nečudo, vo svete stále zúri koronavírus a zdá sa, že situácia sa nezlepší ani tento rok. Najnovšie správy však hovoria o tom, že E3 2022 sa neuskutoční ani v digitálnej podobe.

Keď ESA (Entertainment Software Association) prišla s informáciou o nekonaní E3 v tradičnej podobe ani tento rok, takmer nikoho to neprekvapilo. Všetci sme však boli v tom, že asociácia opäť raz usporiada podujatie v online režime.

To, že to tak nakoniec nemusí byť načrtol novinár a zároveň insider Jeff Grubb. Ten priamo tvrdí, že už bola zrušená aj digitálna akcia. Svoje tvrdenie nijako nerozvádza, ale možné to je. Prečo?

ESA by už po tretíkrát v rade prišla o možnosť poriadne si zarobiť. V prípade E3 sa to spája s prenájmom priestoru pre vystavovateľov a predajom lístkov bežným návštevníkom, ktorým veľtrh kráča oproti. V online priestore si organizátori evidentne nevedia dať rady, čo dokazuje kritizovaný online portál pretkaný bizarnými pokusmi o „gamifikáciu“. Je teda otázkou, či sa do podobného cirkusu budú chcieť pustiť aj tento rok.

Na druhej strane E3 sa už niekoľko rokov vzďaľuje od pôvodného konceptu, že sa pod jednou strechou zídu všetci veľkí hráči z herného priemyslu. Viaceré spoločnosti si totiž organizujú vlastné veľké podujatia a inak tomu zrejme nebude ani tento rok.

Na záver však prízvukujeme, že doposiaľ nič nebolo potvrdené ani vyvrátené. Stále teda platí to, že sa tento rok dočkáme digitálnej verzie tohto obľúbeného podujatia pre hráčov. Či sa E3 2022 skutočne neuskutoční ani v takejto podobe, ukáže len čas. Aby vám prípadná zmena neušla, sledujte náš web.