E3 2021. Ako bude prebiehať najväčší herný veľtrh?

Odoberaj novinky cez  Google News
Deep Silver krotí fanúšikov
Zdroj: mcvuk.com

Spoločnosť ESA, ktorá každý rok organizuje herný veľtrh známy ako E3, prišla s prvými informáciami ako bude prebiehať tento ročník. Ten minulý totiž silno poznamenala epidémia koronavírusu, pričom organizátori museli akciu zrušiť. Tento rok by sa mala vrátiť v digitálnej podobe. Viac podrobností priniesol portál VGC.

Ten informuje o tom, že herné štúdiá dostali prvé detailnejšie informácie. Už od minulého roku vieme, že plne digitálna E3 prebehne od 15. do 17. júna. Gro akcie by malo tvoriť hneď niekoľko dvojhodinových livestreamov partnerov z radov vývojárskych a vydavateľských štúdií. Chýbať by nemalo ani udeľovanie cien a 14. júna by sme sa mali dočkať aj niečoho, čo organizátori označujú ako „preview night“. To všetko by malo vyplňovať aj množstvo menších streamov menej vplyvných spoločností a osôb.

Herné výstavy, a E3 zvlášť, sú však známe tým, že ponúkajú možnosť vyskúšať si pripravované tituly a vyspovedať popri tom ich autorov. ESA sľubuje, že aj to bude možné. Novinári sa majú v rámci tisícov slotov dostať aj k neverejným hrateľným ukážkam. Aj v našej redakcii sme zvedaví, do akej miery získame túto možnosť aj my.

Na záver len dodáme, že vyššie spomenuté plány ešte musia prejsť schválením niektorých najväčších spoločností, ktoré sa E3 plánujú zúčastniť. Medzi tie už nepatria najväčší vydavatelia ako EA, Activision či Sony, ktorí sa rozhodli veľtrh opustiť a niekoľko rokov si prinášajú vlastné akcie.