Dying Light 2 sa odkladá, vývojári potrebujú viac času

Odoberaj novinky cez  Google News
Dying Light 2
Zdroj: Techland

Iba pred malou chvíľou oznámili autori z poľského štúdia Techland smutnú no logickú správu. Ich hra Dying Light 2 sa odkladá na neskôr. Vo svojej správe poskytli aj vysvetlenie, prečo sa tak rozhodli. Hlavným dôvodom je, ako to už pri odkladoch býva, potreba viac času na dokončenie hry. Prezradili nám tiež, kedy sa dočkáme nových informácií o hre. Bude to už čoskoro.

“Cieľom nášho štúdia bola vždy jasná a transparentná komunikácia s komunitou, fanúšikmi a hráčmi,” začína svoje oznámenie štúdio Techland. Podľa ich slov sú prípravy hry na vydanie na dobrej ceste a postupujú stabilným tempom. V skutočnosti je hra už hotová, no momentálne prebieha testovanie, ktoré má zaručiť kvalitu. Techland vraví, že ide o ich zatiaľ najväčší projekt a preto si chcú byť touto kvalitou istý.

Počas procesu testovania si uvedomili, že na dokončenie hry a hlavne jej optimalizáciu a celkové doladenie potrebujú o čosi viac času, než pôvodne predpokladali. Nový dátum vydania hry je tak 4. február budúceho roku. Štúdio sa svojim fanúšikom ospravedlňuje za dlhšie čakanie na hru, no v komentároch na Facebooku to vyzerá tak, že fanúšikom to nevadí. Autorov hry vyzývajú, aby si vzali toľko času, koľko potrebujú, no na oplátku doručili kvalitnú hru s minimom chýb.

Na záver nás Techland pripravuje na nové informácie o hre, ktoré sa dozvieme už čoskoro. Budúci mesiac dostanú média a rôzni streameri/YouTuberi šancu vyskúšať si hru a podeliť sa o svoje dojmy. Hráči, ktorí sa o Dying Light 2 zaujímajú, tak dostanú pohľad z prvej ruky dostatočne včas pred vydaním. Techland však ešte tento mesiac plánuje predstaviť novinky o Dying Light 2, na ktoré sa vraj máme tešiť.