DualSense sa zrejme už čoskoro dočká nových farieb

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: Twitter (Geoff Keighley)

Čierna farba bola súčasťou hernej konzoly od Sony, PlayStationu, po veľmi dlhý čas. Bola takmer neodmysliteľnou súčasťou. Táto farba bola v podstate na každej generácii, okrem prvej, kde sa rozhodli ísť do sivej. Najnovšia generácia a teda PlayStation 5 priniesla čierno-bielu kombináciu. To samozrejme platí aj pre ich nový ovládač DualSense, ktorý sa rovnako nesie v dominancii bielej farby s čiernym doladením. Štúdio už dávnejšie avizovalo, že má v pláne ísť ešte do väčšej farebnej variácii, ako to bolo pri PS4. Momentálne by ste však inú farebnú variáciu iba márne hľadali. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť.

Španielsky web Area Jugones, ktorý v minulosti prezradil presné informácie o PlayStation Plus, nedávno zverejnil jednu správu. V nej stojí, že podľa ich zdrojov a kontaktov v samotnej spoločnosti Sony, sa chystajú dve nové farebné varianty DualSense. Dokonca by mali byť čoskoro oznámené. Jeden z nich by mal byť červeno-čierny, zatiaľ čo druhý čierno-sivý.

Sony sa už vyjadrilo, že okrem farebných variácii, plánuje aj farebné kryty pre samotnú konzolu, ktoré sú ľahko odnímateľné. Dokonca neskočilo len pri farebných variáciách, ale hovorí sa dokonca aj o nejakých povrchových spracovaniach a vyrezávaniach.

DualSense v nových farbách pri nedostatkových konzolách

To, či je táto informácia pravdivá sa asi dozvieme v najbližšie dobe. Táto informácie však vyznieva trochu ironicky vzhľadom na fakt, že Sony v najbližšom čase neočakáva zlepšenie situácie okolo dodávok PlayStation 5 na trhu. Podľa finančného riaditeľa spoločnosti, Hirokiho Totokiho, je pre spoločnosť ťažké držať krok s dopytom po PS5. Situácia by sa nemala zlepšiť pravdepodobne až do roku 2022.

Nemyslím si, že sa dopyt tento rok upokojí. Aj keď zabezpečíme oveľa viac zariadení a budúci rok vyrobíme oveľa viac kusov PS5, naša ponuka by nebola schopná tento dopyt vyrovnať.

Uviedol Totoki.

Pripomenul, že predali viac ako 100 miliónov kusov systému PS4. Vzhľadom na ich podiel na trhu a reputáciu si nedokáže predstaviť ľahký pokles dopytu.

Sony chce dosiahnuť produkciu vo svojom finančnom roku, ktorý začína aprílom 2021, aspoň 14,8 milióna kusov konzol. Počet kusov, ktorý spoločnosť dokázala vyrobiť do 31. marca bolo 7,8 milióna. V minulosti to bolo veľmi podobné.

Spoločnosť počas svojho fiškálneho roka pri uvedení na trh PS4, predalo podobne 14,8 miliónov kusov systému. Rozdiel však tkvie v tom, že zatiaľ čo pri PS4 nebolo žiadne vážne obmedzenie ponuky, pri PS5 je to pravý opak. Konzola je momentálne nedostatkovým tovarom.