DualSense ovládač skrýva „zásadnú“ chybu

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

V týchto časoch, keď má už za sebou prvé vydanie po celom svete aj PlayStation 5, môžeme s určitosťou povedať, že na svete je nový „menič hrania“. Haptická odozva a adaptívne triggre, resp. zadné tlačítka, sú dve vynikajúce funkcie nového DualSense ovládača, v ktoré sme hádam ani nedúfali. Otázne je, do akej miery tieto funkcie ovládača budú využívať aj herní vývojári tretích strán.

Každopádne ovládač DualSense nesie jednu obrovskú chybu, ktorá by tento úspech mohla zhatiť. Ako si všimol riaditeľ herného dizajnu Far Cry 6, Ted Timmins, logo Sony na zadnej strane ovládača je mimo ideálneho stredu. Logo je posunuté o jeden milimeter a jeden stupeň. Z tohto dôvodu nie je tak úplne rovné.

Ako s týmto máme žiť po zvyšok tejto generácie? Neskutočné. Všetky vylepšenia, ktoré priniesli oproti DualShock 4, sú tak zbytočné. Toto je príliš aj na najvernejších fanúšikov.

Samozrejme sa ide len o vtipnú situáciu, ktorá s funkčnosťou ovládača DualSense a v podstate ani s dizajnom, nemá nič spoločné. Teda pokiaľ nehrávate hry s pravítkom a uhlomerom. Informácie priniesol portál PushSquare.