DualSense a jeho fungovanie v praxi

Odoberaj novinky cez  Google News
Ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Prví šťastlivci už mali možnosť si novú PlayStation 5 dosýta vyskúšať. Súčasťou balenia je aj nový ovládač – DualSense. Ten prichádza s viacerými novinkami. Na jeho fungovanie sa pozrel portál The Verge.

DPrví šťastlivci už mali možnosť si novú PlayStation 5 dosýta vyskúšať. Súčasťou balenia je aj nový ovládač – DualSense. Ten prichádza s viacerými novinkami. Na jeho fungovanie sa pozrel portál The Verge.

Ovládač láka viacerými novinkami. Za zmienku určite stojí vzhľad, ktorý je podľa prvých ohlasov rozhodne lepší než pri jeho predchodcovi. Ďalej tu máme haptickú odozvu, zabudovaný mikrofón či adaptívne „triggery“, resp. zadné tlačítka ak chcete. Práve o nich si teraz povieme viac.

Pre tých, ktorí nevedia o čo ide, vysvetlíme, že tieto zadné tlačítka by nám mali klásť pri rôznych aktivitách rôzny odpor. Pocítiť by sme tak mali napr. streľbu z luku, brzdenie pri závodných hrách a množstvo iných vecí.

Celé to funguje vďaka maličkému motoru, na ktorom je umiestnený vrut. O ten sa opiera ozubené koliesko. Podľa výkonu motora nám tak trigger kladie odpor. Ukazuje to aj herný redaktor Erik Fossum.

Hráči sa už teraz obávajú, že práve tento mechanizmus bude najviac poruchový. Sony však už avizovalo, že táto funkcia sa bude dať obmedziť, alebo úplne vypnúť. Bude to tak aj vďaka tomu, že spoločnosť potvrdila lepšiu prístupnosť konzoly PS5 pre hendikepovaných ľudí.

Nový DualSense si budeme môcť naplno vyskúšať s príchodom novej konzoly. Stane sa tak už 12. resp. 19. novembra. Rozhodne sa máme na čo tešiť.