Dr Disrespect založil herné štúdio zamerané na prácu s influencermi

Odoberaj novinky cez  Google News
Dr Disrespect založil herné štúdio
Zdroj: thesportsrush.com

Neslávne známy streamer Dr Disrespect, známy tiež ako Herschel „Guy“ Beahm, založil vlastné herné štúdio pre vývoj videohier. V zozname pracovných pozícií na webovej stránke Beahm uvádza, že ide o „príležitosť meniacu život“. Známa internetová celebrita v spolupráci s BoomTV sa snaží zamerať na odvetvie videohier vytvorením štúdia, ktoré bude vyvíjať AAA resp. AA hry.

Štúdio nie je priamo uvedené v zozname pracovných ponúk, ale v aplikácii Google má názov „Hlavná aplikácia BoomTV Game Studio“. Štúdio plánuje spolupracovať s „mega influencermi“, ktorí im pomôžu rozbehnúť ich vysnené hry.

Štúdio plánuje interný vývoj hier, alebo ich bude spoločne vyvíjať s inými etablovanými štúdiami. Beahm hľadá vedúceho štúdia s viac ako 5-ročnými skúsenosťami s výrobou a skúsenosťami so spustením hier pre viac ako 100 000 hráčov. Ponúkaná pozícia je v sebe obsahuje aj miesto spoluzakladateľa s vysokú úrovňou vlastného imania a konkurencieschopný plat.

Na prvú hru si ešte počkáme

V zozname pracovných ponúk sa tiež uvádza, že vedúci štúdia „bude pracovať v rýchlo sa rozvíjajúcom prostredí s vedúcim dizajnom, umením, základnými hernými slučkami, meta, vírusovými a retenčnými slučkami a opakovať monetizáciu, ísť na trh, integrovaný esport a influencer marketing“. V preklade to znamená, že sa tituly budú zameriavať na hry pre viacerých hráčov, ktoré oslovia konkurencieschopných hráčov a streamerov.

Z popisu sa zdá, že Beahm je v raných fázach založenia štúdia, pričom si hľadá vedúceho štúdia. Ten by mu mal pomôcť postaviť zvyšok. Beahm bol predtým vývojárom videohier pracujúcim na Call of Duty. Vzhľadom na to, že veľa hier používa influencerov v marketingu alebo sa z nich stáva doplnkom, ako napríklad Ninja vo Fortnite, sa ako ďalší krok sa javí tvorba videohier na základe myšlienok influencerov. Na základe tohto zoznamu pracovných miest sa zdá, že herné štúdio, ktoré založil Dr Disrespect nezačalo doposiaľ vyvíjať žiadne hry. Akékoľvek potenciálne vydanie tak môže byť roky vzdialené.

Na záver len pripomeňme, že okrem toho vzniklo aj nové štúdio, ktoré tvoria veteráni zo spoločností Ubisoft a Electronic Arts.