Dota dostane svoj vlastný seriál na Netflixe

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Dota 2
Zdroj: steampowered.com

Streamovací gigant Netflix a spoločnosť Valve prekvapili herný svet, keď oznámili nový seriál z prostredia populárnej MOBA hry Dota. Obe spoločnosti na oznámenie využili svoje Twitter účty a fanúšikom predstavili nový projekt pod názvom Dota: Dragon’s Blood.

Obe príspevky na sociálnej sieti Twitter odkazujú na nový seriál ako na anime. Fanúšikovia takýchto seriálov začali debatovať o tom, aký konkrétny žáner bude tento anime seriál mať. Zatiaľ je to však ťažké odhadnúť, keďže nevieme, kto na seriály pracuje. Netflix vo svojom príspevku uverejnil iba video, v ktorom môžeme vidieť postavu menom Davion, Dragon Knight z hry Dota 2. Valve na druhú stranu ponúklo iba textové oznámenie o spolupráci s Netflixom.

“Sme nadšení, že môžeme oznámiť úplne nový anime seriál z prostredia sveta Dota, aký ste predtým ešte nevideli,” píše Valve v príspevku. “Rovnako ako všetci fanúšikovia a celá komunita hry Dota, aj my sa tešíme na nové zážitky, ktoré vám prinesieme už 25. marca, kedy bude mať seriál premiéru na Netflixe.”

Oficiálny popis seriálu na Netflixe tiež neponúka veľa informácií. Píše sa v ňom, že po súboji s drakom a princeznou na svojej vlastnej misii, sa Dragon Knight dostáva do stretu, ktorý je väčší, než si kedykoľvek mohol predstaviť. To nám síce veľa nepovie, no do premiéry ešte nejaký ten čas ostáva. Môžeme len dúfať, že postupom času sa k nám dostane viac informácií. Tak či onak je premiéra naplánovaná na spomínaného 25. marca. To je dátum, ktorý by si fanúšikovia Doty mali zapísať.