Doom a Skyrim si zahráte už aj na tehotenskom teste

Odoberaj novinky cez  Google News
Doom
Zdroj: bethesda.net

Bethesda je už nejaký ten piatok terčom mnohých vtipných narážok a obrázkov kvôli svojim portom na rôzne platformy. Hráči začínajú očakávať, že taký Skyrim na nich vyskočí aj z hriankovača alebo chladničky. Lepšie na tom nie je ani Doom. Po poslednom porte môžeme s čistým svedomím povedať, že hry od Bethesdy si zahráte už naozaj na čomkoľvek. Aj na tehotenskom teste.

Ide, samozrejme, o neoficiálny port od programátora vystupujúceho pod prezývkou Foone. Ten sa na svojom Twitteri pochválil hrou Doom, ktorú si bez problémov zahral pomocou klávesnice na tehotenskom teste. Aj keď prvé jeho video bol iba pred-nahratý gameplay, po množstve správ, ktoré dostal, sa rozhodol ísť do toho naostro. Upozornil na to portál VG247.

Výsledkom jeho práce je tehotenský test pozitívny na Doom a Skyrim. Video si môžete pozrieť nižšie. Treba sa však pripraviť na to, že hra beží na maličkej obrazovke s rozlíšením 128×32. Ak by vám Doom nestačil, Foone dokázal na tehotenskom teste spustiť aj intro hry Skyrim. Bude len otázka času, kedy sa na túto platformu dostane celá hra. Aj keď je test malý a vojde sa do kapsy, vyťahovať túto konzolu na cestách radšej neodporúčame.

Ak máte reálny záujem skúsiť to doma, potešíme vás. Foone už čoskoro chystá detailný návod, v ktorom krok po kroku vysvetlí a ukáže, ako tieto hry rozbehnúť na tehotenských testov aj z pohodlia domova. Majte však na pamäti, že to bude chcieť aj nejaké hardvérové úpravy.