Dočkáme sa rovno dvoch nových Silent Hill hier?

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Silent Hill
Zdroj: steampowered.com

Posledné správy hovoria o tom, že Konami plánuje ďalšiu hru zo série Silent Hill. Tentoraz by ju malo mať na starosti veľmi “prominentné” štúdio so sídlom v Japonsku. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by sa už dlhší čas nevynárali informácie, že nový Silent Hill má na starosti aj poľské štúdio Bloober Team. Dočkáme sa teda dvoch Silent Hill hier?

Túto správu prináša zahraničný magazín VGC. Podľa informácií, ktoré v článku uverejnil, má mať Konami v pláne vydať novú hru Silent Hill. Oznámenie by malo prebehnúť už v tomto roku počas leta. Vývoj však má mať na starosti isté veľmi známe Japonské štúdio, takže nepôjde o spomínaný Bloober Team. To, že poľské štúdio Bloober Team (The Medium, Blair Witch) pracuje na novom Silent Hill tiež nie je oficiálne potvrdené. vychádza to iba z toho, ako sa k veci vyjadruje samotné štúdio.

Vyjadril sa tak šéf štúdia Piotr Babieno. V rozhovore pre magazín GameIndustry povedal, že ich ďalšia hororová hra nebude nová značka. Práve naopak, pôjde o dôverne známu hororovú značku, ktorá pochádza od “veľmi slávneho” vydavateľa. To môže znamenať jedine Silent Hill. Však? Aj keď je to stále len špekulácia, faktom ostáva, že vývoj dvoch hier Silent Hill je možný a podporuje ho už niekoľko rôznych informácií, ktoré za ten čas “unikli”.

Za zmienku však stojí aj vyjadrenie Konami spred niekoľkých mesiacov, kedy sa k týmto únikom vyjadrili. V tom čase tvrdili, že aj keď je im jasné, že to fanúšikovia nechcú počuť, žiadny Silent Hill vo vývoji nie je. Na druhú stranu jedným dychom poznamenali, že nad touto hernou značkou ešte nezatvárajú dvere. V každom prípade, ak sa niečo chystá a špekulácie sa potvrdia, už v lete sa dozvieme viac.