Do Rainbow Six Siege sa chystá nová operácia

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Rainbow Six Siege
Zdroj: microsoft.com

Ubisoft postupne začal s odhaľovaním a teasovaním novej operácie, ktorú chystá do svojej populárnej hry Rainbow Six Siege. Zatiaľ nie sú známe konkrétne detaily, no postupne sa odhaľujú. Operácia sa bude volať Crimson Heist a už len z názvu a obrázku, ktorý Ubisoft uverejnil, sa dá vyčítať niekoľko vecí.

Po pomalšom štarte v roku 2015, kedy bola hra vydaná, sa už dnes teší vysokej popularite a prudkému nárastu hráčov. Vývojárske štúdio Ubisoft Montreal hru pravidelne podporuje, vydáva nové aktualizácie, ale aj mapy a hlavne nových operátorov. Táto starostlivosť im pomohla urobiť z menej známej hry jednu z najväčších medzi hráčmi, ale aj v eŠporte. Hra sa momentálne teší vyše 70 miliónom aktívnych účtov naprieč všetkými platformami.

Jeden nový operátor, jeden rework mapy

Momentálne je Rainbow Six Siege v polovici piateho roku, pričom len v decembri spustila svoju štvrtú sezónu. Keďže sa ale pomaly blíži jej koniec, je na čase, aby Ubisoft začal predstavovať novú operáciu. Urobil tak na Twitteri, kde zdieľal obrázok s názvom operácie. Tá sa bude volať Crimson Heist. Na obrázku vidíme postavu vo veľkých, červených okuliaroch, s čipakou a kabátom. Zo spodu vychádzajú iskry, čo môže naznačovať, že sa niečo páli alebo horí. V pozadí zas vidíme palmy. To by mohlo znamenať, že s príchodom novej sezóny sa dočkáme aj reworku mapy Coastline.

Na druhej strane má operácia v názve slovo “heist”. To by zas mohlo znamenať, že sa úprav dočká mapa Bank. Zatiaľ Ubisoft nič nepotvrdil a preto sa môžeme len nazdávať. S novou operáciou príde do hry pravdepodobne jeden nový operátor. Je to trend, ktorý stanovila už operácia Neon Dawn. Kedysi vychádzali s novou operáciou dvaja noví operátori. Jeden útočník a jeden obranca. Ubisoft počet nových operátorov znížil na jedného v každej novej sezóne.

V tomto čase sa mal konať aj najväčší eŠportový turnaj v Rainbow Six Siege – Six Invitational. Kvôli zavretým hraniciam sa však hráči nemôžu dostaviť do Francúzska a preto bol celý turnaj odložený. Bolo zvykom predstaviť detaily novej operácie aj operátorov práve počas tohto turnaju. Onedlho v hre končí aj battle-pass, po ňom by mal nasledovať menší event a nakoniec nová operácia. Ako sa nakoniec Ubisoft rozhodne v plnej paráde odhaliť operáciu zatiaľ nie je známe. Buď bude čakať, kým sa začne turnaj, alebo ju predstaví v predstihu v najbližších týždňoch. O všetkom vás budeme informovať na našom webe.